Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2018, 10:58   #22
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
U Jugi nije bilo onih koji danas usrećuju svet, nije bilo parada ponosnih, nije bilo Istanbulske konvencije, nije bilo silovanja jezika da se osetljive tetke ne uvrede, nije svega toga bilo, a država beše "crvena". Catch my drift? Preko toga se prelazi. Šta to govori? Libertardi nisu LEVICA. U Jugi ne beše afirmativnih mera, ne beše ničega što razjeda moderni svet.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
1. Nije bilo dosta stvari, ali ovog poslednjeg je bilo, samo što ti, kao i većina na ovim prostorima, imaš selektivno pamćenje. Bilo je afirmativnih mera i za žene i za nacionalne manjine, a postojalo je i nešto što se zvalo "nacionalni ključ" za većinu rukovodećih funkcija i najviše činove u vojsci. Silovanja jezika i ispiranja mozga je bilo koliko hoćeš, samo si i to zaboravio ili ti je normalno, a samo ovo novo što se sada uvodi je "nakaradno".
2. Suština moje primedbe čak i nije bila u tome, nego da je tvoja formulacija takva kao da su tu SFRJ rasturili nekakvi "libertadi", a ne baš njihova ideološka suprotnost koji su prvo "svojima" ispirali mozak raznim alternativnim istorijama i nacionskim mitovima, a posle prešli i na klanje "njihovih".

Što se tiče zavisnosti od igara, tu mislim da opet svi, zajedno sa Kuzmom, gledate suviše ograničeno i lični primer pokušavate da predstavite kao univerzalno pravilo. Igre, čak i vrlo jednostavne, pokreću gomilu procesa u mozgu od kojih su mnogi direktno povezani sa mehanizmima za stvaranje zavisnosti. Naravno, kao što nije svako ko povremeno dune ili popije koju čašicu postao narkoman ili alkoholičar, tako ni svako ko igra igre nije postao zavisnik.
Negde sam pročitao objašnjenje nekog od psihijatara/psihologa (koje mi zvuči OK) da oni igranje igara smatraju zavisnošću ako remeti svakodnevni život i obaveze te osobe. Dakle, ako igraš igre u slobodno vreme, to je OK, a ako zbog igara ne odeš u školu ili na posao, ako ne jedeš redovno, ako zapostavljaš socijalne kontakte itd. onda to smatraju zavisnošću.
namcor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
pedjosav (10.8.2018), Sass Drake (10.8.2018)