Prikaz jedne poruke
Stara 12.3.2019, 13:58   #26
dr4gyB
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 3
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Pozdrav.

Ako smem da se uključim u temu jer sam i sam u procesu nabavke monitora. Izbor mi se suzio na par modela s tim da još uvek nisam siguran da li želim 144hz model ili je 75hz freesync model sasvim dovoljan. Elem, zahvaljujući Duke-u i njegovim opsežnim i jako korisnim pisanijem na raznim ŠDK postovima odlučih se da su modeli koji bi mi odgovarali:

1) BenQ EW277HDR (AMVA+). (nema Freesync inače bi bez razmišljanja uzeo njega)
2) Philips E Line 278E8QJAB] (SVA). Ima ga na stanju za 28k-Fsync range 48-76.
3) Samsung C27F390FHU (SVA). Isti panel kao Philips,isti Fsync range, malko jeftiniji...bolji od Philipsa? manji backlight bleed?
4) AOC C27G1 - nema ga kod nas (veliki znak pitanja jer nisam siguran koliko je pametno uzimati na KP), 144hz (futureproof), 280 ojra na KP.

Moje pitanje je da li uzeti AOC-a (kakva su iskustva sa nabavkom preko "mađara", garancija?) ili se zadovoljiti sa jednim od 2 monitora sa 76hz freesync opsegom (i kojim konkretno, Duče)? Da li je Samsung f390 bolji od tog Philipsa? Ja od bržih igrica igram samo WOT trenutno a i nisam neki fps igrač tako da je pitanje da li mi 144hz zaista treba?

Hvala unapred na pomoći i izvin'te me na malo konfuznom postu, nisam hteo da razglabam previše

P.S. Ovo mi je prvi post (hvala, hvala ) pa ako sam napravio grešku jer sam ovako upao na temu slobodno me ispravite.
dr4gyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke