Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2019, 20:12   #9
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 3/2019

Plava Rupa


Ako pričamo o integraciji podataka sa fejsa, instagrama i votsapa, ja nisam uopšte zabrinut da li će neko od zaposlenih u nekoj od te tri kompanije ili neki vešti haker da zloupotrebi moje podatke. Čak šta više. Ja sam zabrinut da sam vrh na čelu sa Zakerbergom ne deli (prodaje) informacije određenim markentiškim firmama. Zamislite situaciju u kojoj firma koja se bavi prodajom X proizvoda na osnovu sile podataka o meni koju ima fejsbuk+votsap+instagram izabere baš mene da mi pošalje komercijalistu? Jer su zaključili da mi na osnovu mojih navika baš treba taj X proizvod. Ja ionako ne podižem slušalicu fiksnog telefona od raznih telešop/delmano/junejmit firmi. Meni je to mnogo veći problem. Naravno, primera ima više. A to je da osim pukih osnovnih podataka i praćenja navika, preko ozbiljnog algoritma prepoznaje lica. U vrlo kratkom vremenu.



Od svojevoljnog davanja informacija ne možemo pobeći. Sami smo krivi. Iskreno se bojim u kom smeru ide čovečanstvo i šta će biti za 50 godina.



Imam fejsbuk nalog preko deset godina. Napravio sam ga da bih našao neke drugare iz škole koji su se rasuli po svetu. Imam ispod 30 "prijatelja". Nikada nisam okacio ni jednu svoju sliku, čak ni profilnu. Kacili su drugi i tagovali me. A ako neko okaci sliku na kojoj sam ja a ne taguje me, stiže mi poruka od fejsbuka: da li ste ovo vi? Jesam! Ja sam! Šta te boli ******!


Eh, da. Fejsbuk se ne može obrisati.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke