Prikaz jedne poruke
Stara 22.3.2007, 15:50   #20
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Evo ti zadatak
Hoću da izmodeluješ ovu fotelju dole što bolje možeš koristeći edit/poly tehniku.
http://www.woodmark.com.au/images/pr...ir%20Print.jpg
Neka bude bude sastavljena iz tri objekta. Jedan je sam mesh fotelje, drugi je jastuk, i treći ove nožice dole. Ne moraš za sada da se bakćeš sa malko zaobljenim delovima , neka cela bude strogo četvrtasta.
Nemoj da misliš da je lako, uzmi probaj, pa da vidimo rezultate. Ako zapneš negde, pitaj.

btw. što lepo ne kačiš WIP radove u ovoj temi gde svi ostali kače?
Nemogu nista da uradim povodom fotelje.

Prvo pokusao sam da stolicu otvorim sa windows image weaverom pa da gledam sliku i pravim u max-u. Napravio sam kocku i pokusao da izvadim deo kocke sa drugom kockom kojoj sam dodao Taper Modifier , savio je i sa Bolean Tool isekao deo gde treba da dodje jastuk (u sustini sedece mesto). Ispalo je ok tj. dobio sam ono sto sam zeleo. Ali problem je nastao kada sam pokusao da dodam TurboSmoth ili MSmoth. Dobio sam neko deformisano udubljenje koje nije licilo ninasta. Pa sam od te tehnike odustao.

Nisam imao uspeha ni sa edit/poly tehnikom. Postavio sam sliku na plane u perspective viewportu i pokusao da pomocu nje zarotiram pocetnu kocku i da sa Bevel tool izvlacim nagore da dobijem prvu prednju stranicu. Opet sam dobio neku deformisanu kocku tj. deformisani plane. Pa sam onda pokusao da napravim kocku duzine i sirine leve kompletne stranice tj. naslona pa da onda zarotiram ali kako zumiram tako se menja i velicina kocke i pozadinskog plane-a pa dobijem manju kocku od one koju sam napravio. U sustini to je samo privid od zoom-a, nije se smanjila kocka. U Top,Front i Left viewportu nevidim nista osim kockica tj poligona. Na osnovu jedne slike a da pritom je samo vidim u perspective viewport-u nisam u stanju da uradim ista. Jednostavno nisam svestan kako uspomoc jedne jedine slike mogu da napravim fotelju a da pritom nevidim kako izgleda sa strane ili od napred.

Nemam ni priblizno znanja da bi to uradio sa jednom slikom.
Radio sam nogu jedne ribe sa dve slike i ispalo je totalno ok tj. stopalo je bilo malo deformisano a zato listovi i butina su bili fenomenalni za prvi put. Kada sam dosao do torza napravio sam opet neku deformisanu kocku i posle upotrebe turbosmoth-a.

Mislim tj znam da edit/poly tehnika nije za pocetnike ali sam ipak pokusao da modelujem nesto.

Mislim da je ovo totalno glupo pitanje koje proizlazi iz mog neznanja ali ajde da pitam:

Da li postoji tutorial o edit/poly i edit/mesh za POCETNIKE?
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke