Prikaz jedne poruke
Stara 22.3.2007, 13:06   #17
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Osvetljenje na drugoj slici sa onim snegom mi se baš sviđa.
Ono što ne valja, po mom mišljenju su materijali. I ja sam pravio tu grešku misleći da procedurali mogu sve i svašta da proizvedu. Tačnije oni mogu sve i svašta, ali su bitmape u kombinaciji sa photoshopom ipak prava stvar. Procedurale je najbolje koristiti za metalne, staklene površine ili kada miksaš dve ili više bitmapa. Mada i to miksanje bitmapa je bolje da uradiš u photoshopu ukoliko objekat nije preveliki, te ako nema potrebe da teksture tileuješ.
Ali prvo savladaj modeling što bolje možeš.

Evo ti zadatak
Hoću da izmodeluješ ovu fotelju dole što bolje možeš koristeći edit/poly tehniku.
http://www.woodmark.com.au/images/pr...ir%20Print.jpg
Neka bude bude sastavljena iz tri objekta. Jedan je sam mesh fotelje, drugi je jastuk, i treći ove nožice dole. Ne moraš za sada da se bakćeš sa malko zaobljenim delovima , neka cela bude strogo četvrtasta.
Nemoj da misliš da je lako, uzmi probaj, pa da vidimo rezultate. Ako zapneš negde, pitaj.

btw. što lepo ne kačiš WIP radove u ovoj temi gde svi ostali kače?
Evo sad cu da probam da uradim nesto povodom te stolice... Samo neznam kako al snacicu se nekako...

Kad zavrsim postavicu sliku u kreativnom forumu - pocetnicki radovi.

Evo ti zip scene koju sam radio pa vidi sta sam uopste radio...

Pozdrav
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Ground1 finished with lights2.zip (19,8 KB, 140 puta viđeno)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke