Prikaz jedne poruke
Stara 13.7.2008, 16:11   #16
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Koju grafičku da uparim sa MATSONIC MS9147C (AGP)

Ja sam bio u slicnoj dilemi prosle jeseni, prilicno star kompjuter baziran na Celeronu, DDR memoriji i AGP slotu, i trazio sam nacin da izvrsim upgrade i time mu produzim vijek i ucinim ga nesto sposobnijim za igranje igara (nisam neki igrac, ali volim da isprobam po koju osrednju igru kad imam vremena).

Tada sam pazario 1GB DDR1 Kingston memorije i Asus 7600GS Silent AGP graficku kartu, ukupno me je izaslo ako me pamcenje tacno sluzi oko 115 evra (40e memorija + 75e karta, okvirno). Vezano za preporuke iznad, znam da sam takodje bio u dilemi izmedju 9600Pro i 7600GS jer je prva bila osjetno jeftinija (oko 30e), a ja nisam bio pri novcu.

Moja ploca i procesor su takodje starijih verzija, tako da sam bio u dilemi da li ce moj Celeron 2.4Ghz iskoristiti ovu 7600GS do kraja. Moj savjet je da ako imas taj novac ides na 7600GS jer karta predstavlja OK izbor za taj novac i AGP slot. Mozda tvoj procesor nece moci da je isprati do kraja, ali opet, dobices bolje performanse nego sa 9600Pro (iako je ova potonja ATI, a to samo po sebi znaci ogroman plus). Novi kompjuter od nekoliko stotina evra + monitor zahtjeva prilican budzet, ne manji od 400-500 evra za pristojnu konfiguraciju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke