Prikaz jedne poruke
Stara 29.1.2013, 22:19   #5607
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Rainman

Zanima me da li nekad uzimaš u obzir da u nekom filmu postoji nešto što nisi u stanju da primetiš. Ja radnju Mulholland Dr. nisam shvatio iz prve, a mnogo mi je i dalje nejasno, ali su me neke stvari, nevezano za priču, oduševile. Sve sam to pošteno priznao ovde. Nevezano za konkretan film, izgleda kao da je većini bitna smislena radnja sa nekim značenjem, porukom... Jbg, meni je to samo segment filma. Tako odgledam realno glupi (sa gledišta radnje) Southland Tales i nešto me u njemu oduševi: režija, muzika, kombinacija svega i svačega...

I nije sad da sam je neki umetnik ili ne znam šta...priznajem da ne volim gomilu stvari koje su opšte prihvaćene kao visoko kotirana umetost, počevši od kubizma (Picasso itd.) Ali da se ne odaljavam od filma, eto npr. pojma nemam zašto je Citizen Kane legendaran toliko koliko je, prosto izmiče mom shvatanju. A proglašavan je za najbolji film svih vremena u više navrata. Verujem da je to tako zbog moje nemogučnosti da film gledam iz perspektive tog vremena i kulture. Nadam se da nije tako ali možda samo nemam istančan ukus pa ne mogu da vidim to što mnogi vide u njemu.

Mislim da bi ljudi stvarno trebali malo češće da dovode u pitanje mogućnosti svojih shvatanja i percepcije, kao i da konstanto rade na umeću izražavanja istih. Daj isti scenario i glumce različitim ljudima i dobićeš različite filmove...dakle ima tu mnogo više od puke radnje i treba to umeti objasniti, a i onaj kom se objašnjava treba da želi da shvati. Ipak je film sa razlogom grana umetnosti.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke