Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2006, 0:26   #4
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Norton Ghost ?

Citat:
jonathan kaže:
eh Marko 0401 kad ga vec koristic imam par pitanja:

koliko sam ja cuo ako je to taj, Ghost radi tako sto to gostujes (tako kazu) ili uzmes sliku, kako ko kaze, komplet particije i radis normalno, sve sto instaliras, snimis, bilo sta promjenis ako nisi gostovo, nakon gasenja i ponovnog paljenja nema nista na racunaru osim one konfiguracije koje si gostovo e sad dali to tako radi, koliko zauzima njegova slika, mislim u procentima od postojece, koliko zauzima memorije, i koliko vredi program. trebace mi nesto tako kad podignem jos jedan sistem i kad uzmem novi HDD i dali je on slican kao Acronis True Image.8.0 posto njega imam pa on nesto slicno radi samo sto sam cuo da taj Ghost ako nisi nesto gostovo (sa njim snimio) on ti to brisne s racunara kad ga gasis, kao sto sam spomenuo
Ne ne ne,to je neki drugi program u pitanju.Sa Ghostom gostujes particiju tj. uradis njen klon,snimis tu sliku na hard ili na Cd i dalje radis normalno,nema nista od tog brisanja fajlova koje nisi gostovao.Kada radis gostovanje mozes da biras tri vrste kompresije:normal,high,fast.Pri Fast kompresiji taj njegov Image ti ispadne oko 50% od onog sto si snimio.Ne znam koliko zauzima memorije posto ga ja imam na Hiren's Boot Cd-u,nemam ga instaliranog na hardu nego ga pokrecem nakon boot-ovanja.

U sustini on i Acronis rade istu stvar i Acronis je isto tako dobar,ne bih sad ulazio u pricu koji je bolji posto ih ne poznajem toliko dobro a znam da hvale i jedan i drugi.Jedino je Acronis mozda da kazem malo "moderniji" i ima jednu funkciju koja mi se mnogo svidja a koju nisam otkrio kod Ghosta a to je da mozes da back up-ujes samo promjene koje su se desile od zadnjeg snimanja harda.
E sad par servisera sa kojima sam pricao vise vole da koriste Ghost i to Ghost 2003 jer kazu "zavrsava posao" i nisu imali nikad problema sa njim, a ono sto valja ne treba popravljati je li.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke