Prikaz jedne poruke
Stara 6.2.2011, 15:17   #29
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Zadnjih 15-ak dana se ******* sa wireless netom. Sta sam toliko radio....:

Kupio sam reinkJet 2.4GHz antenu 15m 3150din. Wireless karticu Digitus 7006gt i montirao antenu na krov kuce. Antena je na metalnoj cevi pricvrscenoj za odzak koji se ne koristi, i antena "viri" iznad vrha krova oko 15cm, usmerena je otprilike (cale je montirao jer je skoro nedostupno) prema AP jer ne znam tacno gde je, kabl je sposten kroz odzak do moje sobe i spojen sa w.karticom. Dakle, sve pokaceno, i vidim gomilu signala. Uspeo sam da se "nakacim" na jedan "jaci" i sad sam na njemu. Testirao sam brzinu na speedtest.net i kaze: download 0.3, upload 0.02, ping 41ms. E, sinoc je drugar doneo njegovu reinkJet karticu i test je pokazao download 1.28,upload 0.20,ping 30ms. i vidi se da je brze, meni tako odgovara, brze mi ne treba...mada ne bih se zalio Problem je u tome sto bih ja sad gledao da uzmem neku drugu bolju karticu do 1500din i nekako ne znam kako probao da mrdnem antenu i nadjem 100% signala (sad je na 50-54%). Koju karticu mi preporucujete i neki savet sta da radim? Hvala!

P.S. Kuca se nalazi na malom usponu (10-ak metara visine) i jso je antena na krovu, otprilike 25m visine. AP (ne znam tacno gde je) drug ga ne vidi (on je na 3-em spratu zgrade) ali ima 100% signal, dok ja taj njegov signal uopste nemam (ja sam na jetspeed 2 a on je na HGi signalu). Antene su nam okrenute u istom smeru...njemu nema nekih prepreka, mozda neko malo drvo, a meni ima 3 visoka drveta koja su daleko od mene (150m v.l.).

Poslednja ispravka: Beagle (6.2.2011 u 16:15) Razlog: psovka
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke