tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 28.11.2022, 10:35   #6268
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kao sto sam i napisao, meni je problem sto cekas odmotavanje dok se sama prica bespotrebno vuce i razvlaci 6 ili koliko vec epizoda, bez ikakve "mrvice" koje ce terati gledaoca da nastavi sa gledanjem. Verujem da ce "rasplet" biti dobar, ali cemu ovoliko davljenje ispraznim i i identicnim razgovorima izmedju likova i cemu ovoliko razvlacenje misterije koja je vec postavljena? Moglo je to mnogo bolje i zanimljivije bez razvlacenja, malo pitanja ali i malo odgovora sa svakom epizodom. To je moja poenta, na silu prolaziti kroz 6 sati proseka da bi na kraju bilo vau je meni velika greska.
Bez namjere da kriticki djelujem i izgledam, ajde malo realno da analiziramo!
Zar ti na samom pocetku imena brodova nisu zvucala cudno??
Imena su sa namjerom izabrana kako bi gledaoce uputila u pravcu konacnog tvista. Tj. da se "Tetrichki(Tetris) mozaik uklopi na pravi nacin.Ni meni nije poslo za rukom,jer sam zavrsio u "Bermudskom Trouglu".
Ali opet,imena brodova koji su slika i prilika Titanika govore vise nego i jedna rijec a poklapa se sa zavrsnicom!!!!

A to je "Erebrus".

Ajde sad, da opet probamo da nadjemo dodatno dublje naucno objasnjenje, zasto su "konacni" putnici prolazili kroz ovakvo iskustvo??
Pisem na ovakav nacin,jer je za spoilera.
I ne treba samo tu da se zavrsi,kao nacin gledista.Ovdje dosta ubaceno i anticke mistike i spiritualizma u pakovanju koje vidimo i imenujemo pod naucna fantastika. Pa se sve opet svodi na konacni zakljucak u vidu pitanja: "zasto i sta je svemu tome cilj(kao serije za gledaoca"?
Najveca putovanja ne pocinju zakljuckom nego pitanjem "sta,kako i zasto"!!
Problem je do nas samih,jer smo bicha od momenta i poprilicno atrofiranog uma,gdje nam se ceka da nam se nesto objasni u vidu serviranja.
A izazov je upravo prevazici to i aktivirati neke kvalitete za koje nismo znali da posjedujemo.Izmedju ostalog, promlem je do pristupa.
Mi gledamo i primamo kao "seriju" a trebalo bi da sve to sagledavamo kao "video igru". Vecina vas je vjetovatno nalazila izazov u video igrama tima Zork?!
Kad sam zavrsio Nemezis bez ikakve pomoci(a guzio sam se naveliko i nasiroko +Pentium 75mhz,orginalna igra), moj mentalni orgazam je za neopisati.

Druze, da li bi mogao reci, koji zanr igara je kod tebe na mjestu BROJ 1?

Ps.Kome se svidjela serija Severance i ovdje ce mentalno da orgazmira.

Poslednja ispravka: Mac4LiF (28.11.2022 u 10:55)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke