Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2019, 20:38   #10
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Novija grafička za AMD-ovu Legacy/non-UEFI BIOS ploču

Nikada čovek ne zna kada će se (slučajno ?) spotaći o neočekivanu informaciju,na mestu na kojem je ne očekuje.Evo,osam meseci kako otvorih temu,a popodne naleteh na decembarsku tvrdnju tipa koji ima istu ploču kao ja (Asus M4A87TD EVO , legacy BIOS) i bez problema na njoj tera Asus RX 570 na Win7 x64 , suprotno svemu što do tada čitah.

Njegova me natuknica odvede do Guru3D-a ,a tamo drugi pomenu da starije AMD kartice (u kombinaciji sa starijim AMD pločama) ,ponekad,imaju falinku koja sprečava valjanu instalaciju novijih drajvera ,pa se posao mora odraditi "ručno" :

Guru3D : AMD PCI Express (3GIO) Filter and PCI Bus Driver requires manual updating

Ja sam bio"zakucan" (par godina) na v13.4 AMD GPU drajverima (ništa nije pomagalo da se dočepam novijih) ; proverom utvrdih sledeće :

https://imgur.com/2q5GZiC

Skinuh poslednje stabilne drajvere za HD 5770 koje AMD hostuje, raspakovah ih u Temp-folder, startovah ručni apdejt PCI Express (3GIO) filter drajvera iz pomenutog foldera (Win ih odmah namirisa i proguta) , nakon čega startovah instalaciju novih whql-win8.1-win7-catalyst-15.7.1-oct30 drajvera.Ona se završi bez problema i sada sam na toj verziji - 15.7.1.
3GIO drajvera sa slike više nema izlistanih na System Devices.

Sada me kopka i ostatak priče sa Guru-a, tj. mogućnost korišćenja i novijih AMD-kartica...

P.S.

Naravno, upravo "testiram" drajvere (...sa prvom negabaritnom pucačinom koja mi je bila pri ruci - CoD 4 ) ; sve radi bez problema.

Poslednja ispravka: torivoje (13.8.2019 u 21:51) Razlog: pokušaj da poruka deluje manje haotično
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke