Prikaz jedne poruke
Stara 17.6.2006, 11:29   #1
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Maxtor 120GB - veliki problem

Imam hard disk Maxtor 120GB ATA133. Na njemu su bile dve particije u FAT32 fajl sistemu (ne pitajte zasto, nisam ih ja pravio). Jednog jutra je jedna jednostavno otkazala, XP jednostavno nije hteo da joj pristupi a u properties prozoru je pozazivala da je 0b, tj. da je prazna. Tada je disk dosao kod mene pomocu Windows 98-ice sam izvukao 99% podataka. Nije hteo da prekopira dva filma jer nije mogao da ih procita do kraja. Pomislim ja bad sectori. Upalim Maxtor PowerMax i u Basic testu on kaze "Advanced test required". OK, pustim full read scan i on nadje neke greske. E sad, formatiram ja njega na low level format i napravim jednu NTFS particiju. Skeniram iz windowsa na full. Posle toga windows kaze 0kb bad sectora. Zaradujem se, kao resio sam problem, ali da li jesam?
Upalim ponovo Maxtor PowerMax i odradim full read scan i on prodje. Posle toga ponovo postim basic scan i on opet kaze "Advanced test required". Pustim posle toga Aida32 disk benchmark i tu pustim full read scan i sve prodje bez problema, nema spiceva, kriva citanja je normalna, brzina citanja je normalna. Znaci, skroz sam se pogubio.

Pitanje:
Sta mu je i da li je bezbedno koristiti ga?
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke