Prikaz jedne poruke
Stara 9.2.2021, 16:03   #944
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom nVidia Ampere

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa to, uvek je bilo nesrazmerno teških podešavanja koja su stvarno mogla da se odvrnu tek nekoliko godina nizvodno kada ih tehnologija sustigne. Od pravog i punokrvnog AA se npr. odavno odustalo i prešlo ne neke FXAA i slične mutljavine iako nema ništa lepše od kristalno jasne i glatke slike ispeglane visoko kvalitetnim AA. Prosto je bio i ostao prezahtevan, max AA nisi smeo ni da pomisliš da uključiš na iole novijoj i zahtevnijoj igri.

Sada sa RT-om koji urniše performanse imamo sličnu priču. Razlika je jedino što tada nije bilo ovako skupih grafika pa nismo mogli da vidimo izjave tipa "ni mašina od 4000€ ne može da gura Ultra". Sad imamo situaciju da neko otkine budžet na 5950X (koji ne donosi ništa u igrama preko 5600X) i na 3090 (koji je ~1.5% brži od 3080), naslaže uz to prikladno skupe komponente i dobije 4000€ mašinu koja suštinski ne gura igre i RT ništa bolje od lepo složene a duplo jeftinije.

Tako da jeste smešno ali po meni samo zato što neki igrači idu dobrovoljno u red za šišanje i posle ih uvredi igra koje se toj preplaćenoj statusnoj aždaji samo nasmeje u lice. A heavy RT upotreba će još neko vreme upravo to da radi i to nije problem koji se može rešiti bacanjem para u njega.

Kako ja vidim, tu imamo dva rešenja: 1. Da developeri podilaze igračima tako što će isključiti sve prezahtevne opcije iz igre (ali ih zato neće biti ni nakon 5 god. kad bismo lako mogli da ih guramo) ili 2. Da igrači prestanu da budu pahuljice i prihvate da ne mora i ne može sve uvek na MAX da ide... ali zato dobijemo igru koja je solidno future-proof, pa će izgledati vrlo lepo i posle mnogo godina, a uz to bude i zanimljiv benchmark usput.

Ukr’o si mi post. Upravo to, mnogo je lakse bilo progutati “ne moz na max” kad GPU nije kosta 1500e. 😃 A i sama Nvidia hypuje kartu za 8k ali zaboravise da ubace sitna slova da to vazi samo za PP slideshow.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke