tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 15.1.2019, 3:01   #4073
Sam633
Član
 
Član od: 7.8.2012.
Poruke: 102
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 37 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Nadam se da me nisi shvatio prestrogo.

Citat:
Svaka čast autorima koji su uspeli da napišu program koji aktivira Windows bez ikakve modifikacije nekog dll ili host fajla ili modifikuje servis za aktivaciju , i još imaju odobrenje MS-a za to, verovatno i sigurnosni sertifikat.
U pitanju je emulacija.

Npr. Istraži šta je SLIC za vistu i 7.

Šta je količinska licenca od 180 dana putem Key Management Service (KMS), kako se naziva od strane MS.

Može se dobiti HWID za w10 jednim klikom na toj i toj mašini zauvek. Kad to jednom dobiješ, možeš i reinstalirati w10 i deset puta dnevno iz zabave. Ključ je generički od strane MS-a.

Zato sam i pisao na bench-u:

Citat:
Budite pošteni prema sebi, ili kupite windows kako dolikuje ili piratizujte kako dolikuje, a to je, ne dirajući nijedan jedini fajl samog windows-a.
Citat:
Preprodaja retail ključeva je apsolutno po zakonu (bar u EU).
Retail ključevi su ono što košta trocifren iznos. I isključivo je ta licenca namenjena pojedincima.

Postoje i one koje to nisu i niti su namenjene pojedincima.

MS ne poznaje polovnost ključeva, bar koliko ja znam. EULA i tako to.

Ključ je malo širi pojam od samog ključa, jer on može biti i vezan za offline aktivacije. Mada je i tada "malo" generički.

Stvar je tome, recimo sad autobus.

Autobuska karta je 500 RSD. U principu, da se voziš, možeš samo na dva načina. Ili šverc ili da platim kartu 500 RSD.

Postoji i onaj treći način.

Tutneš kondukteru 100 RSD i sav si hepi, osmeh od uva do uva, što si jeftno prošao. Neki i misle, kako su svi ostali debili što su platili 500 RSD.

Citat:
Ako ih je prodavac nabavio ilegalno, to je na eBay-u da rešava, pošto ja sigurno ne mogu to znati.
Iza toga se svako može sakriti, pa i ja, naravno.

Zar ikome, nije imalo čudno što te "ključeve" isključivo, možete naći isključivo po kojekakvim vukoje8inama od sajtova?

Zašto HP, Lenovo, itd. nemaju svoju prodavnicu, takozvanih, da budem fin, da nazovem "polovnih" windows ključeva, kad je kao sve "u redu"?
Sam633 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke