Prikaz jedne poruke
Stara 10.1.2018, 17:01   #1
Mare91
Novi član
 
Član od: 25.1.2015.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Zaključan bios

Poz, imam Lenovo ThinkPad yoga x1 1st generation na kome je zaključan bios, dobio sam ga od zeta koji živi u nemačkoj a on iz neke stare firme gde je radio, na njemu sam imao win 10, pošto sam imao problema sa windowsom reših da ga obrišem i instaliram novi, prilikom brisanja izbacio mi je neku poruku da postoji neki problem i da ne može da nastavi, od tad kada stisne power dugme samo se pojavi logo kompanije, zatim crni ekran i stoji tako, reko nema veze, ubaciću usb i instalirati novi win ali prc, uđem u bios a on zaključan supervizor passwordom, ne mogu da promenim sa čega će se prvo butovati, još se pominje neki uefi boot ili tako nešto, probao sam da namestim da taj win na usb-u bude uefi ali ne vredi, sad čitam na lenovo sajtu se pominje zamena cele ploče, jel postoji neka druga mogućnost, npr da ubacim ssd u drugi komp, instaliram win, vratim ga u laptop i inst drajvere ili tako nešto, ne bih baš da kupujem novu ploču a taj pass nema šanse da nađem, zet se već raspitao u toj firmi ne znaju ništa, hvala unapred na pomoći

Zaboravih da napomenem, kada se lap pali oritisnem F12 da bi mi izbacio list sa koje mogu da izaberem sa čega da se butuje, kada kliknem na "USB HDD" (tako mi piše za usb fleš) samo se zatamni ekran na sekundu i ništa se ne desi, kao da ništa nisam ni kliknuo
Mare91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke