Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2019, 17:59   #39
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter baguje

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Još jedan razlog zašto se nikada ne kupuje gotova konfiguracija.
Ako si naivan pa im ne objasnis u startu da onu nalepnicu mogu sebi na jedno mesto da stave. Jednom sam porucio konfu kod jednog veceg distributera, izabrao delove i oni se ponudili da sklope. Kad sam video onaj hologram na stranici, okrenuo sam broj, ljubazno im objasnio da sam ga skinuo pre nego sto sam i pokrenuo kompjuter i da svaki deo ponaosob ima garanciju. To je protivzakonito i oni to znaju, ali racunaju da neupucenost musterija.

A onaj izgovor o tome kako to rade da ne bi "nestrucnjaci" (posto po servisima sam vidjao sve eksperte, doslo mi je da placem kad sam video kako sastavljaju te gotove masine) zeznuli kompjuter, a kad im posaljes takvu celu masinu na reklamaciju a oni je vrate jer je "kod njih sve u redu" mi je omiljen. Onda lepo udjem u bios, poigram se naponima i tako nekoliko puta dok od naponske sekcije ne ostane samo uspomena. Onda im je mnogo lakse da ustanove kvar. A za graficku, ako baca artefakte ali kod njih radi sasvim u redu (iako je isprobana u dva proverena racunara kod mene, sa kvalitetnim napajanjima), flesovanje random vbiosa ima veoma povoljan efekat na narednu dijagnostiku.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke