tema: Sandboxie
Prikaz jedne poruke
Stara 3.4.2011, 14:42   #10
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Sandboxie je malo više od igračke gde možeš da otvaraš sumnjive fajlove. Sa opcijama forced folders i forced programs možeš da nateraš da se na primer browser uvek otvara u sandboxu, tako da nema šanse da bilo šta uleti u sistem, ili možeš namestiti da se sadržaj sa fleš diskova uvek otvara u sandboxu, tako da i varijanta inficiranja na taj način može da se eliminiše. Možeš raditi sa više sandboxa u isto vreme, pri čemu svaki ima zasebna podešavanja, što ga čini daleko moćnijim od ostalih varijanti koje trenutno postoje.
potpuno se slažem sa tobom...izuzetan program,pogotovo ova verzija 3.55.01 koja na neki način zaobilazi M$ PatchGuard http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_Patch_Protection i pruža vrhunsku zaštitu za kompletan računar kako si i opisao....
virtuelizacije koju koriste više vendora u svojim antivirus rešenjima nisu ni blizu sandboxie( i po strukturi i po koncepciji a moglo bi se reći i po načinu rada)....jer te virtuelizacije su deo antivirus programa i na osnovu nekih(nije bitno kojih)komponenti antivirus odlučuje hoće li staviti taj program u sandbox ili ne ili daje korisniku objasnjenje i mogućnosti da taj program premesti u sandbox..ili da sumnjiv program a preko antivirus rešenja premesti u sandbox.
sandbox u antivirus rešenjima je samo po imenu isti sa sandboxie.....
Ovo je program protiv kojeg niti jedan jedini virus uključujući i rootkit TDSS 1-4 nisu imali nikakve šanse.
Ako neko želi postaviću ovde i moja podešavanja za sandboxie
a neka druga podešavanja možete naći i na sandboxie forumu.....ili ssj forumu
moja zaštita računara(laptop i desktop) je sandboxie+shadowdefender+keyscrambler free.....zadnje 3 god.praktično i ne znam šta je virus....

Poslednja ispravka: djenka (3.4.2011 u 14:56)
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke