tema: SUSE 10
Prikaz jedne poruke
Stara 19.2.2006, 17:38   #13
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: SUSE 10

@brainZ
Uhhhh Mandriva-Smoriva-sto se bagova tice rekao bi da je bas obrnuta situacija-probao sam dosta distroa i jedino se MDK,pored RH-a mogao pohvaliti cinjenicom da je zakucavo bez nekog vidnog razloga....
Koristi Mandrivu malo duze i ubrzo ces se uveriti koliko je to "dobar" sistem-i ja sam bio odusevljen prvih nekoliko dana,dok nisu pocele da se desvaju neke ruzne stvari bez ikakvog razloga....
SuSE sa druge strane jeste nesto sporiji prilikom boot-a,ali nisam nesto primetio da u radu zaostaje za MDK,i kod mene je radio ekstra stabilno-ne vidim sta je to lose u Yast-u(to ti kaze covek koji je na Slackware-u)koji svoj posao obavlja odlicno,a ako neces preko njega,tu je brate konzola-ja recimo na SuSE-u nikad nisam koristio Sax-uvek sam radio rucno konfiguraciju xorg.conf fajla,a takodje i fstab-a i jos dosta drugih stvari...
Mozes koristiti SuSE,a da Yast i ne pipnes,a uvek je tu ako te nesto i mrzi....
A sto se skidanja kodeka tice,to mi uopste nije bio problem,iako sam na dial-up-u
SuSE ne izbacuje kodeke da bi nervirao svoje korisnike,vec da bi se izbegli odredjeni problemi pravne prirode,kao i kod Fedore,i to nije uopste toliko los potez,jer hoce ljudi da se ograde od potencijalnih problema....
Na kraju-SuSE je odlicna distribucija za linux pocetnike,a i sve druge korisnike-uvek pocetnicima preporucujem upravo njega,jer radi kudikamo stabilnije od ubogog MDK...
Ako neko zeli dobar desktop linux distro ja mu toplo preporucujem i Vector 5.1 SOHO ediciju-hardverska zahtevnost skromna,dolazi na 1CD-u sa svim sto je potrebno(KDE i Xfce,kodeci,Office,K3b-sve!),a radi 2x brze nego SuSE ili MDK-fenomenalan distro baziran na Slack-u....
Ti imas svoje misljenje,a ja imam svoje-ovde cu da stanem da se ovo ne bi pretvorilo u flejm temu
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke