Prikaz jedne poruke
Stara 31.5.2017, 18:11   #85
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

O majko rodjena....

Ova tema je bas, dibidus izgubila svaki smisao pre tri strane. Od, najblaze receno, neosnovanih i besmislenih tvrdnji, do proste rasprave zasto audiofili nisu dobri.

Da se razumemo, covek sa sistemom od 300 e ili 500, nije "hardcore" audiofil. HC audiofil ima posebnih 20-30 kvadrata, sistem od par hiljada evra i jos toliko u plocama, koje je godinama trazio i birao, i koje su u perfektnom stanju. Takav covek je krpicu za vinil platio 50 eur, i sa osmehom prebrise plocu, a onda nezno spusti iglu na nju, sedne u fotelju specijalno namenjenu za to i slusa muziku. Ne cita novine, samo slusa. To je "Hardcore" audiofil, takvih kod nas nema ili ima izuzetno malo, i takvim ljudima niko nema pravo da sudi, sve dok ne krenu da se*u o mom sistemu. Za nase uslove je stosta luksuz, pa se opet time bavimo. Sta tacno ima lose u tome sto neko radi ono sto voli, i u to ulaze ?

Nasi domaci audiofili se mahom krecu u rangu od tek par stotina evra, sa posebnim pojacalom i dve kvalitetnije zvucne kutije. Izvolite, poreknite mi da se ta oprema ne cuje bolje od "off the shelf" zvucnika koji kostaju 60 eur. To sto neko NE CUJE ne znaci da NE POSTOJI.

Posto je @bobiv nenamerno zapoceo lavinu komentara, da se vezem za njegov post, i sve se ne secam da je ikog njime uvredio. Covek je rekao da NJEMU, LICNO MP3 nije dovoljno dobar, i da cuje razliku. Jel to neko ima njegove usi pa da zna bolje ?

Niko ne kaze da za uzivanje u muzici moras da das stotine, ali pogotovo u tom rangu, recimo skok sa sistema od 50 e na sistem od 200, dobijas ono sto si platio. Ajde da se posluzim analogijom, dobar Yugo ce te bez problema prevesti od tacke A do tacke B, sto je sama definicija auta. Zasto ljudi kupuju BMW i Mercedes, onda, kad Yugo moze da razvije sve maksimalno dozvoljene brzine na putevima ?

Mnogo se prica o stvarima o kojima se, bez namere da ikog uvredim, nema pojma, a ja sedim ovde u sredini i nikako mi nije jasno cemu to.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
bobiv (31.5.2017)