Prikaz jedne poruke
Stara 2.11.2005, 18:48   #21
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Najbolja IGRA IKADA???

Nemoguće je dati neku univerzalnu listu, jer pre svega ne mogu se porediti igre koje nisu pravljene u istom vremenskom periodu i za istu platformu iz prostog razloga što kod ocenjivanja igre treba pored gameplay-a, atmosfere i igrivosti, gledati i grafiku i zvuk koji ponajviše zavise od tehnološkog napretka, odnosno tehničkih mogućnosti u određenom vremenu i platforme za koju se prave (kako recimo porediti c-64, tj. njegov SID sa SB Audigy-jem, ili njegovih 16 boja, sa danas standardnih 16M boja, ili pak njegovu rezoluciju od 320X200 sa današnjim standardom od preko 1024X768, ili njegovih 64KB memorije sa 512MB ili 1GB...itd., mislim, ne ide).No da ne davim, evo moje liste po platformama, bez nekog posebnog reda.

C-64 : Manic Miner, Frogger, Creatures, Microsoccer, Emily Hughes Football, Elite, Pitfall, One On One, Pit Stop I i II, New York City, River Raid, Spy Hunter, Spy Vs Spy, Raid Over Moscow, Beach Head, Samurai Warrior...

AMIGA 500 : Street Fighter II, Civilization, Steel Empire, Goal, Sensible Soccer, Mega-Lo Mania, Populous, Lotus Turbo Esprit serijal, Secret Of The Monkey Island, Alien Breed I i II, Chuck Rock, P.P. Hammer, Brutal Sports Football, TV Sports Basketball, Moonstone, Another World, Flashback...

PC : Civilization serijal, GTA serijal, Duke Nukem 3D, Warcraft serijal, Transport Tycon, Age Of Empire, UFO : Enemy Unknown, Winning Eleven 7, NBA Live 2005, Rome : Total War...

Naravno, sa spiska je verovatno izostavljena gomila dobrih igara, ovo je ono što mi je prvo plao na pamet
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke