Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2006, 0:48   #17
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DV-avi video kompresija...

Citat:
oluja kaže:
Nismo se razumeli...
Odnos kvalitet/cena je danas ipak na strani DVD-a. Zasto "nesto" kompresovati u DivX/XviD na medij koji kosta 20din kad imas mnooogo bolji kvalitet slike i tona na DVD-u, a medij kosta samo malo vise, 30din.... ?
Pa nisi u pravu. MPEG2 ne moze da bude nikako bolji od MPEG4, pogotovu od H264. U MPEG2 prosecam bitrate je oko 6-8 mbps dok je u MPEG4 500-2000 kbps. U MPEG2 moze i manji bitrate ali to je katastrofa jer onda ima mnogo suma koji ublazava nedostatke. Recimo probaj da kompresujes XviD-om ili DivX-om na 6 mbs pa ces da vidis a isto tako neces dobiti fajl veci od 2GB. Sa x264 ce sve biti jos bolje. Znaci moci ces da stavis 2 filma od po 2 sata na DVD. Jeste zezancija iskompresovati ali isplati se. Sto se tice zvuka tu su perfektni AAC codeci. Recimo LC-AAC na 320 ili 448kbs ne moze da zauzme vise od 200mb za dva sata i to 5.1. a HE-AAC na 128kbs ne zauzima vise od 100mb sa 5.1 zvukom. Stereo zakljuci sam. Pogledaj na netu negde razliku izmedju Lossy, Lossles i Uncopressed formata. Normalno na ovaj treci zna i moja baba odgovor a za ova dva se snadji mrzi me da pisem.

DV - Lossles
x264 - Lossles,Lossy
XviD,DivX - Lossy
MP3,MP4,AC3 - Lossy
WAV - Uncompressed
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke