tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2020, 22:26   #4458
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ovako, totalni sam noob sto se tice win10 (instalirao sam par komada prijateljima, ali nista nisam podesavao niti nesto petljao sa updateovima i slicno). Posto mi stize novi SSD, resio sam na njega da instaliram to nuzno zlo i za sada da privremeno imam dual boot sa win7 (sedmica ostaje instalirana na ssd-u koji je vec u kompu). Pokusacu da moje nedoumice navedem taksativno, da bi voljni forumasi mogli lakse da se snadju sa mojom paranojom.
1) Prvo: koliko je tesko/komplikovano poiskljucivati svu onu telemetriju oko koje se dizala prasina kada je desetka izasla?
2) Ovo je mozda jos bitnije od prve stavke: da li je moguce iskljuciti automatski update (prva stvar koju sam radio nakon instalacije win7, radio sam manual update nakon sto proverim iskustva sa tadasnjim zakrpama)? Posto sam na fakultetu bio prinudjen da radim na nekim krsevima koji su imali win10, neverovatno mi je bilo da me na svakih sat vremena smara poruka da instaliram update. Ovo pitam narocito iz razloga sto cesto mi izlaze horor price sa novijim zakrpama koje cesto naprave veci belaj nego sto isprave.

3) da li je uopste neophodno raditi update win10 uopste (ako zanemarimo" sigurnosne zakrpe")? Recimo za sedmicu sam opusteno kada nisam imao brz net, instalirao klot windows, manuelno isntalirao service pack1 (instalaciju drzao na hardu) i to bi bilo to, sve je radilo kako treba.

4) Da preformulisem, da li je moguce instalirati desetku i eventualni neki obavezan update (kao sto je bio sp1 za win7, bez koga neki programi pa ni igre nisu radili), i nakon toga blokirati auto update (po mogucstvu da ne smara sa popup porukama o dostupnim zakrpama)?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke