Prikaz jedne poruke
Stara 18.1.2009, 10:43   #2232
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: DotA STRATEGIJE

Citat:
LunaticRS kaže: Pregled poruke
rekoh kakav moze da bude...znachi zanimljiv s obzirom da se pub usmrdio...
drugo sigurno da si igrao bolje pubove jer se ti satiresh od puba kad igrash dota....
treca nismo izgubili zbog mene nego zbog toga shto je tad saturn ushao u aoe od jupiterna i...
t

Dobro jes da je pub prso u midu....samo kazem da kad udjes u garena ladder min je ovo sto ces da dobijes, ujdi u prvih 5 doba to je vec imba ....
I brate igras supportera kao dps-a ,pa brate logicno je da cete da izgubite!!! zato sto nisi ispunio svoju timsku ulogu ,najlakse je biti carry ,u ti ne treba mnogo skilla ,samo dobar tim koji ce da te podrzi i jak farm i to je to... supportovi zahtevaju najvise skilla ,samim tim sto oni ne ubijaju...a nookeri koji ne ubijaju u timu mogu dovesti tim do poraza i to najverovatnije ,imam nekih iskustva sa tim ,znaci ako ide cist nooker onda on mora i da ubije (on mora da ide semmycarry) ,npr lich,lion,slayer,crystal .. jer ako ne ubijaju a gankuju (moraju da gankuju ,tu su previse potrebni) izgubice lvl i samo mogu da fidaju ostatak partije....sa druge strane tim se postavlja tako da carry moze da se guzi po mapi i farma da mu yebe za sve i na kraju da dodje sa imba receptima i pocne da bije .. i to je onda pitanje do izbora carryja posto postoje neki koji su losu timski ,pa ako nemaju omnija npr da ih ucini besmrtnim su beskorisni (mortred ,troll,..) ....

a imas ciste supportere (warloch,shadow shaman,..) oni najvise farmaju uz late late game carryja ili semmy carryja ,ne daju mu da padne ,njim farm maltene nije potreban tako da last hit ispada ,malo deny ,oni skupljaju meka i tako nesto sitno i potpomazu magujama ,znaci ne nanose dmg magijama (mada mogu i koriste ih za horrass) nego pomazu carryju ...

ima i ona (moja omiljena) grupa tenkovi semmycarryji ,mislim da dok sam igrao u PIG klanu smo pobedili 2 cw-a ,dok ja nisam igrao nookera, vec tenk stunner dmg dealera
njima vec treba farm i to dosta ,u zavisnosti od njihove gank uloge .... u takve top pick idu (levi,skele ,sand king,dk,roof ,...) neprocenjivi su timski (odnosno tim moze bez carryja (aggy) ali ne bez str heroja....posto i oni mogu carry ako zatreba al to obicno zagrebe neki aoe (easy) farmer int (akasha,destroyer,silencer,aishutra , ... ) , i onda se ide na malo drugacije strategije

ono sto timovi najcesce rade je:

1 carry ganker mid
1 full time carry + 1 babysit
1 tank + 1 nooker

svi se m full time carryja moraju da imaju mass diseable/nook... i mora makar 2-3 stuna da se ima za gank def i sl....

ovo nije univerzalno vec se konstantno menja , cesto se uzme full time carry gore kao jos jedan nooker ili mid ide support ili mass nooker ,zavisi od situacije i strategije....dota je RPG ali je i strategija

Poslednja ispravka: Gordon Freeman (18.1.2009 u 11:41)
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gordon Freeman na korisnoj poruci:
LunaticRS (18.1.2009)