Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2014, 16:28   #1
Боле
Veteran

Član od: 31.3.2010.
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Револуционарни ОС (Revolution OS) - документарни филм

Јел' могуће да овде на форуму о рачунарима нема ниједна тема о овом веома важном и занимљивом документарном филму Револуционарни ОС (Revolution OS) из 2001 године? За филм сам сазнао тек пре неколико месеци на некој страници где је писало о Линуксу. Oвде сам нашао да се помиње само у неколико тема. Иначе, српски превод за филм је радио члан овога форума Урке.

Не знам колико још има људи на овом форуму који нису чули за овај документарац или га нису погледали. Мислим да би свакоме ко долази овде било корисно да погледа овај документарни филм, посебно они који хоће да више сазнају о Линуксу и слободном софтверу. Документарац нам говори о борби између програмера слободног софтвера и капиталиста, како и кад су настали слободни софтвер и Линукс, које су предности слободног софтвера. У филму говоре познати хакери Ерик Рејмонд, Линус Торвалдс, Ричард Столман, Брус Перенс... Верујем да се многи после гледања овога филма ускоро или потпуно поздраве са Виндовсом или свраћају повремено у Виндовс . Осим окорелих играча.
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke