tema: [Android] Koji Sony telefon uzeti?
Prikaz jedne poruke
Stara 22.5.2013, 23:57   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji Sony telefon uzeti?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Itekako vrijedi, ostale EKSPIRIJE (ili po naški, IKSPERIJE) iz te serije nisu ni blizu modelu S.
Slabo dolazim na ovaj forum i vidim sa razlogom.

Xperia S je odlicna kupovina za 190e (nov, neotpakovan telefon) jer ima kameru u rangu sa SGS II, bolji audio kvalitet preko iole boljih slusalica (licno testirah iste flac fajlove na oba telefona) a ekran je sto se tice rezolucije vrhcina, prikaz uz braviu je odlican i veoma ziv a u isto vreme prirodniji, svetliji i ima zive a precizne boje za razliku od super amoleda na S2 ali isto tako crna i uglovi gledanja su primetno losiji nego na samoledu, to posebno vazi kada 2/3 ili ceo displej prikazuju crnu, tada ima probijanja i gubljenja kontrasta pa su i uglovi gledanja bas losiji u odnosu na super amoled. Sve ovo sam uporedio a gorivim obe tehnologije ekrana i nijedan od njih nije savrsen.

Ali da treba da biram izmedju SGS II i Xperie S birao bih Sony bez razmisljanja jer pri normalnim uglovima gledanja i uz braviu prikaz deluje odlicno i mnogo ostrije jer XS ima 720p na samo 4,3'' a SGS II 480x800.
Zvuk je kao sto rekoh bolji na Sony-u tj audio cip a to sto je meni Sony XS mnogo lepsi od SGS II e to je vec subjektivno. Takodje XS ima brzi cpu a SGS II brzi gpu, pre svega zbog mnogo nize rezolucije displeja.

Sad dolazimo do Sony Xperia P koji imam. Takodje je za 160e odlicna kupovina.
U odnosu na XS ima manji displej koji je manje ostar ali je i pored toga 4'' displej sa najboljom rezolucijom medj' androidima (IP5 se logicno ne racuna). Ekran je toliko ostar (4'' a 540x960p, 275ppi) da je prosto nemoguce primetiti pikselizaciju na normalnom udaljenosti od ociju a ni na 7,8cm.

Logicno XP ima sporiji cpu i gpu od XS ali je i dalje dovoljno brz za sve mada je za HD igre bolji XS. Oba imaju 1Gb rama, Sony XS uskoro dobija JB, XP radi na JB verziji vec mesec dana.

XP ima kuciste od aluminijuma koje je verovatno jedno od najboljih kucista na Androidima. Da li je dizajn do jaja - to je subjektivno ali meni su oba telefona, XS i XP primeri originalnog mocnog dizajna ali je XP od alu pa mi je bolji.

Ali XP ima jednu prednost - displej je mnogo svetliji i stedljiviji od onog na XS i ima bolje uglove gledanja od onog na XS, sve zahvaljujuci WhiteMagic tehnologiji (za sada jedino sony telefon sa tom tehnologijom).

Uostalom, i sam sam se uverio u to a tu je i gsm arena test.

Ekran je cak i na 60% osvetljenosti bolje osvetljen od vecine super amoleda na 10/10 osvetljenju, takodje je bolje osvetljen od displeja na XS i kao sto rekoh ima primetno bolje uglove gledanja. Ostalo je isto, mislim na braviu i realnost boja i atraktivnost prikaza.

Ali ovaj displej na XP ne treba odvrtati na preko 70% jer stvarno przi oci (sve preko je za vidljivost na najjacem suncu) a i preko 80% dolazi do posterizacije boja pa zuta vuce malo na zelenkastu. Inace Sony displeji imaju ''toplije boje'' za razliku od super amoleda koji su ''hladni'' pa su zato sony displeji ''realniji'' u prikazu boja sto je posebno dobro pri pregledu fotografija i videa mada je sve stvar navike i ko sta ocekuje.

Na XS je bela odlicna u odnosu na samoled gde je zelenkasto-siva a XP ima verovatno najbolju belu ikada ili bar u rangu sa IP5 retinom i belom na htc One super lcd3 (bela je kao na IPS displejima) WhiteMagic tehnologija ima cetvrti beli subpixel i tako stedi pri prikazu bele koja stvarno izgleda fantasticno kao i sve kombinacije boja sa belom (npr pri surfu, delovi menija, aplikacija itd) pa cak je i crna sasvim ok do 70% osvetljenja.

Autonomija je malo bolja na XS ali sve to prakticno moze da se eliminise ako se smanji osvetljenje XP ekrana na do 65% kada ovaj ekran ''sija'' kao XS displej na bar 90%.

Audio kvalitet je prema gsm areni malo bolji na XP ali ja tu razliku nisam cuo, znaci potpisujem da je slusanje kvalitetnijih formata preko walkman plejera sa boljim slusalicama uzivanje na oba telefona.

U svakom slucaju XS je bolji telefon od XP, mocniji pre svega zbog procesora i gpu, 32 vs 16Gb, 720p 4,3'', malo bolje kamere (odlicna na oba telefona i razlika je mala) ali i Xperia P ima svoje prednosti.

Kao sto rekoh, 190e za XS i 160e za nov XP su smesne cene, sam proceni sta ti odgovara, ja bih kupio XS zbog veceg 720p ekrana ali bi bilo idealno da ima karakteristike ovog sa XP.. nista savrseno ne postoji ali oba telefona kidaju i prilicno su neopravdano zapostavljeni kod nas jer su u srbiji samsung i htc zakon u android konkurenciji, ajd Samsung je stvarno dobar ali Xperia S pere Sensation/Xperia P Desire X, znaci primetno su bolji od htc-a iste klase!

Poslednja ispravka: HSVstoned (23.5.2013 u 0:29)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
La.Prestige (23.5.2013), Prief Lirator (23.5.2013), Stefan programer (23.11.2013), wladymir (23.5.2013)