Prikaz jedne poruke
Stara 3.12.2006, 11:42   #35
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Koje slusalice imate?

Citat:
AstraLogos kaže:
Ne mogu a da ne dam svoj komentar u vezi sluski. Ovde vidim istice se ikljucivo zvuk i njegov kvalitet. I to je OK. Da su zvucnici u pitanju nedoumica ne bi bilo. Sluske osim zvuka trebaju da imaju sto bolje odradjenu ergonomiju kako bi se omogucilo ugodno slusanje bez stezanja usiju, vlage ( znojenje ) i omogucio komfor u radu.
Jonathan je upravo svojim prilogom i komentarom izneo sve slabosti lose odradjenih sluski.
Sta ce na kvalitetnim sluskama mikrofon. On samo moze da smeta a za godinu dana ima da stoji pod grlom. Za mikrofon postoji elegantnije resenje u vidu "bubice" koju sam dobio uz web kamericu. Ne bi dzaba TV koristila takvu vrstu mikrofona.
Potenciometar takodje je suvisan jel ako ga i ne koristite pre ili kassnije ce se sam od prasine zaprljati a onda ce da radi lemelica ili duboko ciscenje i maltretiranje.
Mislim da su AKG upravo idealne sluske koje vec izgledom odaju cvrstinu, ergonomiju a nemaju na sebi dzidza bidza koja samo smetaju.
KOSS sluske su BRAND u svetu akustike ali ove sto ima NEURO imaju na sebi telefonski kabl. Takav propust za jedan KOSS je stvarno nedopustivo. Zamislite kako samo kabl vuce sluske u jednu stranu. Totalno neprakticno resenje.
Nadam se da ste ovu pricu shvatili dobronamerno.
Ima vise od 1k sati provedenih u raznim studijima ( radio i TV ) + kucni rezim rada, pa samo iznosim svoje utiske o tome koliko je bitno da su sluske komforne i sto je moguce vise jednostavnije sto bi se narodski reklo u jednom komadu. To i jeste kvalitet najpoznatijih proizvodjaca sluski na svetu.
Potpisujem od prvog do poslednjeg slova.
Što se tiče KOSS-a, te sluške su "zaostavština" mog matorog od pre dvadeset i kusur godina. Čovek je svojevremeno dao više hiljada dojče maraka na Hi-Fi opremu (izgleda da je bolest nasledna )... Ove sluške su tada smatrane za profi studijske i koštale su brdo kinte. Štaviše, pre par godina mu je čovek iz izvesne lokalne radio stanice nudio 250 DM za njih , iako je evidentno da su teške, neudobne i da ovaj kabl zaista ume da vuče u stranu kada se zategne. Međutim, mislim da su ga privukle tri vrlo bitne stavke: odličan zvuk, mogućnost lake zamene drajvera i sloboda koju pruža kabl (pošto se može rastegnuti oko 3 metra).
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke