Prikaz jedne poruke
Stara 5.9.2021, 13:23   #109
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Normalno da je proizvođačima frka od same pomisli da će milioni majnerskih karti u nekom trenutku da preplave tržište.
Teško da će od toga išta biti. Iako sam mislio da će bar u Americi cene pasti na razumni nivo, to se, ipak nije desilo, što se lepo vidi na NEWEGG .
Ali, lično, više me zanima GEIZHALS koji pratim zadnjih meseci i poslednjih nedelju dana cene su opet počele da skaču. Do pre dve nedelje cene, na primer, 3070 i 3070TI su bile ujednačene i mogle su se naći za nešto više od 800€, dok danas ne postoje jeftinije od 900€, dok TI verzije nema ispod 1000€. Za razliku od njih Radeoni 6800(XT) su u Nemačkoj zadnja dva meseca na istoj ceni od 1100€ pa naviše...

A s obzirom na ponovni rast vrednosti kriptovaluta i novih korona zatvaranja, ovo ludilo sa cenama će da potraje duže nego što su i najveći pesimisti predviđali.

I još jedna zanimljiva stvar koju sam primetio. Sve grafičke karte kod nas koje su bile između 100 i 160-170.000, kao što su 3070, 3070Ti i Radeoni 6800(XT) u svakoj radnji su rasprodati.

Meni su govorili da sam budala što sam dao tolike pare za grafiku, a isti taj model i oni skuplji su u svim radnjama rasprodati. Očigledno da nisam baš jedina budala...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke