Prikaz jedne poruke
Stara 23.5.2021, 22:31   #7
sofronijev
Član
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora laptopa do oko 80k

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Jedini argument za davanje tolikog novca je dugotrajnost laptopa tj njegova duga upotrebna vrednost. Za to sto njoj treba, ako nece da bude u klasi vecitih studenata, vec zavrsi za 4-6 godina taj laptop je i vise nego dovoljan a mogla bi opusteno da radi i na mnogo slabijem. Ako idete na dugotrajnost izrada laptopa mora da bude kvalitetna. Sarke, tastatura, touchpad, kuciste - to sve mora da valja. Dzabe komponente dobre unutra ako ce laptopu da se polomi sarka posle par godina ili se isupa iz donjeg lezista kucista. Obratite paznju i na hladnjenje tj bar temeljno procitajte utiske ljudi o laptopu pre nego sto ga pazarite.

Ako nece da koristi eksterni monitor gledajte da je ekran anti glare tj mat. Mnogo je bolji za rad.
Njoj će trebati laptop i kad završi fakultet jer joj je takav posao. Koja bi bila neka minimalna specifikacija? Da znamo šta da gledamo i obratimo pažnju na kvalitet izrade. Ja imam polovni Lenovo Thinkpad koji sam uzeo pre skoro 3 godine i odlično me služi, možda tako nesto da pogledamo jer su oni dobrog kvaliteta.

Poslednja ispravka: sofronijev (23.5.2021 u 22:50)
sofronijev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke