Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2021, 8:30   #1058
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ma da, Control je užasan i zbog toga je baš nominovan za gomilu nagrada od kojih je par i osvojio. Mora da je zbog specijalnih efekata.
Kakve veze imaju CS:GO ili Fortnite sa RTX? Našao si 2 competitive igre gde igrači namerno smanjuju i rezoluciju i sva ostala grafička podešavanja da bi izvukli maksimalan broj frejmova. A igre gde one stvarno donose najveća poboljšanja ne igraš. Baci pogled na Metro EE sa RT pa onda pričaj da je sve marketing i smejurija.
Control je možda dobio nagradu za specijalne efekte i priomenu RT u igri i to su jedine nagrade koje je taj tech-demo mogao da dobije, a igara kao što je Control ima tušta i tma mnogo boljih.

Čitava poenta tog poređenja je da je MNOGO bitnije ŠTA se igra, KAKVA je igra, nego KAKO se presijava svetlo i da li se u barama i staklu vidi kako treba ili ne.

I ja ne kažem da je ta tehnologija glupa, loša ili ne znam šta, ali za sada što sam video (pogledaću ovo za Metro, to nisam snimio) u CP2077 ili zadnjem Tomb Raideru je sve samo ne impresivno.

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ti rece da ne vidis razliku izmedju 75 i 144Hz. Ruku na srce, onda ne mozes da vidis ni RT.
Ja ne vidim. Tu razliku može da vidi samo neko ko provodi dane sa CS:GO i takmiči se u istom.

A to što marketing kaže je jedno, a realnost drugo. Godinama se pričalo kako je Apple-ov "retina" ekran na ajfonu nešto najbolje što postoji u svetu mobilne telefonije i u suprotno nisi mogao da ubediš nikoga, pogotovo ne neke zagrižene "jabučare". Ali kad se saznalo da je "retina" ustvari Samsungov Super-Amoled ekran i da Samsung bolje verzije stavlja u svoje telefone šta misliš koliko ljudi je poverovalo u to čak i kad je Apple to potvrdio??
Placebo efekat je mnogo moćna stvar.

A, istina, RT ne mogu da vidim na mom Radeonu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke