tema: 30000 :d
Prikaz jedne poruke
Stara 19.10.2017, 0:51   #18
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: 30000 :d

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Realna snaga tog napajanja 480W na 12V granama maksimum.
Nije, vec sam ti pisao o tome. Mozda moze da izdrzi toliko, ali to nije stalna kontinuirana snaga, vec LC Power reklamira PEAK power, sto je prevara ili marketinski trik, ako cemo tako moj corsair H620w koji je Seasonic build se gasi tek na 740w. To ne znaci da treba da stavis komponente koje trose toliko. Mada niko ne spori da "napajanje odradjuje posao"

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Da, +12V1 grana je 20a, +12V2 grana isto 20a, znači 20 + 20a je 40, pa 40a x 12v i dođeš do tih 480w.
Grane (Railovi) ne mogu prosto da se sabiraju, i ja sam to naucio na ovom forumu pre 10god.+. Kombinovana snaga kad su obe grane pod max opterecenjem je manja, dakle napajanje ima oko ~450w na +12v kad su obe grane(raila) pod max opterecenjem. To je i dalje sasvim dosta snage za solidne masine, mada LC Power je dobar samo za nasa trzista u razvoju koja su siromasna ponudom. Pored Seasonica, XFX-a i Corsaira od 400w i vise nema sta da trazi jer su cenom slicna. Nazalost, ova druga 3 brenda su na srpskom trzistu retka pogotovo kad su u pitanju dostupnost i realna cena sada, tako da taj LC Power 600H uzima primat u toj nizoj value klasi. Mada ja ne bih licno na njega kacio grafiku koja trosi vise od 150w, moze to da radi, ali jednostavno to ne preporucujem. To na nasem trzistu nikada nisam razumeo: ljudi bi da daju po 200+e za jednu komponentu, a ne mogu 10-15e vise za kvalitetnije napajanje...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
DaniloNS (19.10.2017)