tema: Fotoaparat
Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2009, 19:34   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Fotoaparat

Jeste. Ima manuelno podešavanje dužine ekspozicije i otvora blende (f/2.6-8 u wide do f/5.6-8-8 u tele), iso vrednosti, wb, odloženo snimanje za 2, 10 i custom sekundi, ok macro mod, užasan blic koji je jako nisko postavljen, plastični navoj za tronožac ali ja sam ga stezao čvrsto i nije još pukao evo 5 meseci... Troši 2x AA bateriju, znači nabaviš eneloop punjač sa 4xAA i miran si zauvek... Ima čak i manuelni fokus ako to želiš.

Ja sam totalni početnik, ali mogu da ti kažem da su za neke fotke koje sam radio ljudi mislili da su dodatno saturirane u PS koliko žive boje ima direktno iz aparata (na default, a ne vivid podešavanjima). Ako te zanima potraži teme u foto forumu, ili pogledaj slike na flickr koje su rađene ovim aparatom.

Uz CHDK dobijaš i RAW, indikator baterije, još širi dijapazon dužina ekspozicije i slično, ali ja nisam još probao (nikako da uzmem card reader) pa ne mogu da ti kažem koliki je napredak, ali verujem da samo može da doprinese kreativnosti...

BTW, ja sam ga još u novembru platio 11.000 i dobio neku retardiranu loptu, možda bez lopte košta i manje...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Toce (11.3.2009)