Prikaz jedne poruke
Stara 13.4.2020, 12:21   #19
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Napraviti igru 100% free od cheatera nikada neće biti moguće ako se gaming ne prebaci u cloud. Baš sam juče pročitao da Valorant ima kernel anticheat driver koji se pokreće sa sistemom i radi nezavisno da li je pokrenuta igra. Naravno i pored svega toga će biti još mnogo - ovakvih stvari.
1. Citovati se moze i na konzolama samo sto se ne isplati, jer koliko znam nemoguce je ukloniti hardware ban.

2. Tako je, citovanje je jako tesko zaustaviti. Gotovo nemoguce osim ako je sve na cloud-u, ali to jos necemo vidjetu u FPS-u. Sta mogu je promijeniti tip banovanja. Cak i hardware ban se moze zaobici.

Jedini nacin po meni je da se za competetive trazi licni dokument. Da rewarding za overwatch bude bolji i da se na taj nacin banuju citeri, ali to je vic
Isto kao sto se radi u sportskim igrama kad se sumnja na doping.

Nece im puno pomoci kernel anticheat mnogi ga imaju i 'lako' se zaobidje. Nece im pomoci ni machine learning. Video iznad koji sam linkovao govori i o toj temi. Ono u cemu ove stvari pomazi su da bar ociste igre od rage citera. Ali od onih koji se imalo trude da sakriiju ce ostati u igrama.

Ili da operativni sistemi i proizvodjaci competetive igara suradjuju na tom nivou da prilikom pokretanja odredjene igre se stvori sandbox u kom su dozvoljeni samo odredjeni procesi. Mada opet tesko je da ce i to raditi, jer se uvjek nesto moze ubaciti ili kroz drajvere, hendlere, itd. Na kraju krajeva tu su i hardware cheats.

Poslednja ispravka: OgnjenM (13.4.2020 u 12:29)
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke