Prikaz jedne poruke
Stara 13.10.2008, 19:00   #136
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ehej, društvo, i meni bi valjala mala pomoć...

Bavim se fotografijom već neko vreme i planiram da upišem fakultet vezan za to. E sad, tražio sam fakultete po Beogradu (pošto mi je želja da tamo studiram) ali sam samo dva našao. Državni (fakultet primenjenih umetnosti: link) i privatni BK link.

Ovaj državni mi nešto ne uliva poverenje. Na sajtu nema da pišu informacije o upisu na fakultetu kao ni cena studiranja. Predmeti (PDF) mi takođe... Hm, slobodno kažite da grešim, ali meni ovde neki predmeti nemaju veze sa fotografijom. Niko od ljudi koje sam pitao da je išta znalo o njemu.

BK fakultet, već su mi ga preporučili ljudi koje poznajem. Kažu da je malo skup (a gde nije, 3500 evra godina ) ali da se isplati koje se znanje dobije. Da li je zaista tako? Takođe, sajt im je sasvim lepo urađen i sve su informacije tu. A evo i predmeta (PDF, strana 24 i 25).

Citat:
Državni fakultet kaže:
Испит за проверу склоности и способности полаже се из области: цртања, сликања или моделовања и области струке за коју се конкурише. Програм испита са ближим обавештењима о садржају и начину полагања испита може се добити на Факултету.
Hm, crtanje nemam pojma, slikanje nemam pojma a modelovanje još manje. :/ Ovo bi mi bila velika prepreka za upis. A ni to mi ne ide nešto... Kao kada bih hteo sada da crtam i slikam, moram da znam da fotografišem?! Voleo bih da me prosvetlite...

Citat:
BK fakultet kaže:
PROGRAM ISPITA
ZA PROVERU SKLONOSTI I SPOSOBNOSTI

Kandidat podnosi portfolio fotografija koji je sam realizovao i koji na najbolji način predstavlja njegova interesovanja i dotadašnja fotografska ostvarenja.
Ispit se polaže iz dva dela, raspoređena u dva dana.

PRVI DAN
• Kandidatima će biti prikazan izbor od desetak fotografija od kojih svaki kandidat po sopstvenim merilima treba da izabere tri fotografije i o njima
napiše eseje u dužini od jedne stranice, kojima objašnjava razloge za izbor i vrednosti izabranih fotografija.

DRUGI DAN
• Razgovor o portfoliu, esejima i opštim interesovanjima
Ovo je pun pogodak za mene.

Backup opcija... Nemam je. Nešto sam previše siguran u ovu fotografiju.

Ima li još neki fakultet za fotografiju u Beogradu?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
Wolverine (16.2.2010)