tema: [Kućište] LC Power LC-PRO-35BE3
Prikaz jedne poruke
Stara 2.12.2010, 1:25   #1
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom LC Power LC-PRO-35BE3

Pre svega samo da kazem da nije u pitanju kuciste,vec HDD enclosure. Mada mu i u neku ruku i to dodje kao kuciste.

No,da predjemo na stvar.

Inside the Box

U kutiji pored same "fioke" dobijate jos i:
Evo i par slika fioke:


Kao sto se na poslednjoj slici moze videti,fioka se sa kompjuterom moze povezati preko USB-a i eSATA.U fioku staje 3.5" SATA disk.Ne znam da li postoji ogranicenje kada je kapacitet HDD-a u pitanju.Nisam uspeo da nadjem tu informaciju.U fioku sam trenutno smestio WD disk od 120Gb i lepo radi,ali cu sutra pokusati i sa diskom kapaciteta 640Gb.

Instalacija HDD-a

Sto se tice instalacije hard diska,bice vam potreban srafciger. Prvo je potrebno skinuti 4 mala crna srafa sa bocnih strana fioke pri cemu cete lako skinuti zadnju,a osloboditi prednju plasticnu stranu fioke.Zatim samo treba gurnuti "plocu",koja se nalazi unutar kutije,napred."Ploca" na koju cete instalirati disk izgleda ovako:

Nakon postavljanja diska u odgovarajuci polozaj,isti treba zasrafiti sa donje strane koristeci 4 srafa koja dolaze u pakovanju.Nakon instalacije dobijate disk pricvrscen za plocu i spreman za povratak u kutiju.

Sama kutija izradjena je od cistog aluminijuma i ima odlicanu zavrsnu obradu dok bi kvalitet plasticnih delovao mogao biti i bolji.Takodje nosac fioke koji omogucava istoj da stoji vodoravno izradjen je od plastike iako bi vise voleo da je izradjen od aluminijuma.Na dnu ima gumirane nozice koje sprecavaju pomeranje postolja ali ne i fioke.Naime nosac i sa unutrasnje strane ima iste te gumirane nozice ali one ne drze fioku "na mestu".Kada zelite da upalite fioku,pri pritisku na dugme fioka ce vam "pobeci" unazad tako da je neophodno da fioku drzite jednom rukom kako biste ovo sprecili.Stice se utisak kao da je nosac dosta siri i da je pravljen za neki veci model fioke.To bi zapravo i bila jedina zamerka ovom proizvodu.
Jos da dodam da fioka sa prednje strane ima ON/OFF dugme koje svetli plavom bojom kao i LC POWER logo.Prilikom transfera fajlova ON/OFF dugme ce treptati.


Nakon vracanja ploce sa diskom u kutiju potrebno je vratiti zadnju masku i zasrafiti ista ona 4 srafa. I to bi bilo to.Hard disk je spreman za koriscenje.

Brzine prenosa podataka

USB


HDD fioka>komp

34 MB/s

komp>HDD fioka

47 MB/s


eSATA

HDD fioka>komp

54 Mb/s

komp>HDD fioka

80 MB/s

  • U kompu se nalazi WD 6400AKS,a u fioci WD 1200JS.
  • Temperatura WD 1200JS u HAF 932 je bila 52 stepena,a sada je u fioci 56 u idle dok u load-u ide i do 64 stepena,kada i aluminijum kucista postaje mlak.
  • Fioka je besumna,nema aktivnog hladjenja.Zato imamo i nesto vise temperature.Gumene nozice sa donje strane odlicno odradjuju posao i ne prenose nikakve vibracije.
Licno sam prezadovoljan ovom spravicom. Ustedece mi dosta vremena pri servisiranju kompova kada klijenti imaju zelju da im sacuvam podatke.Pre sam vadio njihov HDD i ubacivao u moj komp. Fioka je prazna teska skoro 1Kg + HDD.... Nije bas mobilna,ali da sam hteo mobilnost isao bi na 2.5" varijantu.

+
  • cena od 2600 din
  • 2 godine garancije
  • 0 db
  • elegantan dizajn
  • aluminijumska konstrukcija
-
  • horizontalni nosac
  • kvalitet plastike
  • tezina

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (2.12.2010 u 2:16)
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
Aibo (20.8.2011), Borko Motorko (31.1.2011), flamingos (2.12.2010), jozvan_Kg (3.2.2011), Marko93 (14.5.2013), Nikola Mladenovic (31.1.2011), SyoncMaster (31.1.2011)