Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2022, 8:19   #22
Vladinemir
Član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 48
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Matična za 5700X

1. Za dual i single rank mi je jasno, pri čemu ne mora nužno da znači da je dupli rank ako ima čipove sa obe strane. Ovo je pogotovo bitno pošto bih najverovatnije prvo koristio samo jedan modul. Primer: https://www.kingston.com/datasheets/KF436C18BB_32.pdf ovaj bi trebalo da bude dupli rank - oznaka 2Rx8.
Ono što sam hteo da proverim je da li je neko imao problema sa korišćenjem modula velikog kapaciteta (32 GB) na 4-slojnim matičnim pločama ili XMP/DOCP profilima.
Stavka koju sam propustio je topologija za memoriju pa moram još da proverim koju imaju navedene ploče.
2. Ne mislim za svakodnevnu upotrebu nego samo za flešovanje BIOS-a. Ne mogu sad da iskopam video sa Lajnusom gde je imao problema baš sa USB-om pa je uzeo neki stari 2.0 od 4 GB koji je proradio.
3. Zar ove ploče koje sam naveo nemaju mogućnost flešovanja bez procesora? Ako je tako, hvala na napomeni, mogao sam da se žešće... Planiram samo polukonfiguraciju pa sigurno neće testirati u prodavnici, što mi je rečeno u drugoj temi.
4. Tako i meni deluje. Možda Laurent ide previše u sitna crevca.
Vladinemir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke