Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2017, 14:06   #17
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2017

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Kupio si AMD citajuci SK ppred zivog i zdravog Kuzme? Kako je to moguce? ;-)
Mislim da je do toga došlo dosta kasnije. U to vreme je AMD bio zvezda u usponu a K6 je bio odličan procesor koji je u većini stvari bio bolji od P I MMX, osim u FP operacijama. Par godina posle je izašao i famozni K7 koji je bio jači od Intela PIII.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Sto je najgore, za to '90-ih je bio 100% u pravu - moj ujak je tada drzao prodavnicu racunara, dobro se secam neverovatnih gluposti koje su dolazile u radnju, po pravilu AMD i Cyrix masine.. Zato sam ja dobio Celeron 300A tamo krajem '98-e... To jos uvek radi i to OC na 450 Mhz, istina, racunar prakticno se ne ukljucuje sada vec duze od decenije.
Onome ko vodi knjige je sasvim svejedno ima li procesor MMX ili nema. Važno je da se prođe što jeftinije. Cyrix II je bio sasvim solidan procesor za takve stvari. AMD K6 je vrlo malo zaostajao za Intelom. Jesu bile one nešto starije generacije Cyrixa M1, AMD K5 i 486DX5 koji su dolazili u najnižim konfiguracijama. Ali s obzirom na uticaj sankcija, ne čudi to što su se takve konfiguracije dobro prodavale po 1000 DEM, dok je za Intel trebalo izdvojiti 2000+ DEM.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke