Prikaz jedne poruke
Stara 10.9.2010, 23:01   #16
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: nikon coolpix l'110

SX130 stvarno zvuči dobro, F70EXR ima problematičniju optiku od većine na tom spisku (purple fringe), SX200 stvarno lepo leži u ruci ali ima užasno iritirajući blic koji stvarno smeta (i nervira me što je fuji na F300EXR stavio isto s***e), panasonik ima vrhunsku optiku, stabilizaciju i najbolji video od predloženih, ali ima i visoku cenu, barem TZ8 - TZ10 tandem, najnoviji, koji ima manuelna podešavanja, TZ6-TZ7 nemaju, mada vrede svakako. Samsung ima taj misteriozni šum koji se na nekim fotkama stvarno vidi a negde ga nema ni od korova i ima problema sa dostupnošću/marketingom, a S1800 je spomenut kao bolja kupovina od S2500 pošto je jeftiniji a jedina razlika je što S1800 nema HDMI i ima par bitnih opcija više.

Daleko je S1800 od ovih gore nabrojanih, blizak je cenovno F70EXR samo zato što je F80 malo srozao cenu svog starijeg brata, inače razlikuju se u klasi aparati, ovo je mali, lagani, jeftini superzum sa hd videom i manuelnim podešavanjima, i za te pare nema bolje, za 25 hiljada ima bolje, i ti si ih nabrojao i prilično dobro preporučio, samo što bi redosled kod meni bio malko drukčiji.

Uzgred, cenim da F70EXR jeste dobra kupovina ali prvo moramo videti šta naš nervozni kolega očekuje od aparata, nešto mislim da je samo point and šut i da je lep i leži u ruci i da teško da bi ikad okrenuo brojčanik na EXR mod ili uključio velviju?

Mogao bi, mire86, uzeti u obzir sve ove predloške, pročitati malo o njima, pogledati predstavljanje na youtubetu, pročitati mišljenja korisnika (guglaš sx200 flash i dobiješ "and annoyingly raises its flash..." u mnogo verzija).

Takođe, čemu bi služio aparat, mi ovde, recimo, nismo spomenuli Sony H55, zbog njegovih, izvesnih, mana, ali bi osobi kojoj rad sa blicem i manuelna podešavanja nisu prioritet i treba joj aparat za, recimo, fotkanje na planinarenju, predložio uvek da razmotir sonija zbog ok senzora i class leading panorama moda. Znaš.

So, strpljivo, nije to malo novca, ima aparata i aparata za te pare i svaki ima nešto što ga blago izdvaja od drugih. Slušaj ove dobre čike ovde i nećeš pogrešiti.

pozz
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke