tema: Control
Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2021, 12:02   #190
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Control

Ja krenuo ovo opet sinoć i zaglavio tipa 4h pred kompom. Utisci i dalje isti - atmosfera i worldbuilding fenomenalni, tehnička prezentacija (posebno destrukcija) fenomenalna, zanimljiva premisa i priča, zanimljivi likovi... Ali gameplay totalno generički.

Džaba i dash i shield i weapon forms i štasvene - kad krene krljanje AI nema pojma šta radi a bullet sponginess NPC-eva uopšte ne pomaže u stvaranju boljeg utiska. Hit detection je očajno odrađen i to je ono što mi verovatno i najviše ide na živce. Dešava se da AI napravi par zanimljivih poteza i isforsira me da napravim neki combo sa svime što trenutno imam da bih izvukao živu glavu ali svaki encounter, generalno, je totalno random, nekad me AI utuče bez promašaja za 2 sekunde a nekad uđem u grupu od 10 NPC-eva i razbacam ih i pobijem bez kapi znoja. Borba je previše haotična a AI debilan.

Odlična paralela je Doom Eternal - borba je uvek haotična ali logična i može se držati pod kontrolom (no pun inteded)i AI fenomenalno radi svoj posao. Ovde su borbe prosto bezlične, nelogične i totalno random.

Sve u svemu prva igra koju ću izgleda igrati i završiti a da gameplay nije glavni faktor.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Mr. Clutch (19.2.2021), Shonkas (18.2.2021)