Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2005, 15:44   #17
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
Ogi. kaže:
Koristim Kaspersky Personal Pro 5.0.18 i stvarno ne znam o kakvom gusenju pricate. Zbog cega uopste stavljati AV da se dize prilikom butovanja? Za time nema potrebe, ja ga ukljucujem samo kada idem na internet, kao i firewall, i to samo po nekada jer 99,99% surfujem provereno. Mozda se malo duze ucitava ali nista strasno. A i moj HD je dosta spor pa mozda nemam realan uvid u to.

Inace, stekao sam utisak da su danasnji virusi smesni u odnosu na viruse koji su postojali pre 10-ak godina. Barem ovi na koje se nailazi u svakodnevnom radu na internetu. Odem na neki warez sajt, Kaspersky mi prijavi virus, naravno ne moze da dezinfikuje fajl (ne pamtim da je IKADA dezinfikovao fajl), ja onda obrisem doccuments&settings i cao nema vise.

A to zbog cega Kaspersky ne moze nikada da dezinfikuje virus bi mozda trebalo da bude neka druga tema. Evo, sada kada sam razmislio dolazim do zakljucka da je to iz razloga sto ovi danasnji internet virusi ne napadaju fajl, pa se kao integrisu u njega, nego su oni sami fajl nekog debilnog dugometraznog imena koji se samo stacioniraju i ne rade apsolutno nista. Tako da i ne preostaje nista drugo do obrisati ih.
Pročitaj još jednom ovo što si napisao i znaćeš o kakvom se gušenju radi...
Magneto je offline