Prikaz jedne poruke
Stara 6.3.2010, 19:09   #27
pharaon.92.bc
Starosedelac

Član od: 9.1.2008.
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Заштита компјутерских компоненти од пр

Citat:
Roskke kaže: Pregled poruke
Da vama prekaljeni kaze nesto....
1. Trenje usled kontakta vazduha i komponenti ne moze biti,
2. Skidanje kulera 1-put godisnje je ok, ali ako to "neko" radi svake subote, pogotovo ako se radi o nekom kuleru koji nije box (skidanje ploce), to za plocu moze biti kobno, razmislite zasto.
3. Najbolje je komp cistiti kompresorom koji dolazi uz auto, znate na sta mislim, taj ne baca vodu i veoma je efikasan. Pozdrav
Sinovac,(izvini Vojo,morao sam )za ciscenje CPU kulera nema potrebe da se isti skida sa ploce.Drugo,ako imas naprednije kuciste sa "retention hole",aftermarket kuler mozes skidati i 3 puta dnevno ako zelis bez ikakvih problema.Trece,ako nemas "retention hole" i moras skinuti plocu kako bi skinuo i sam kuler dovoljno je da samo budes pazljiv i ploci nece nista biti.Moju krvavu sam skinuo i vratio vise od 50 puta sigurno! i nista joj ne fali.

Takodje se slazem sa illidan -om.Ev ja sam danas ocistio celo kuciste(posle 7 dana)od prasine iako je iste bilo vrlo malo i napravio sam novi filter za bocni ventilator jer se stari skoro raspao.Posto je moj posao da svake subote usisam kucu,jednostavno odvojim 10 min da usisivacem ocistim filtere i obrisem prasinu u kucistu.
Tak da je comp uvek cist i bez trunke prasine.

Pozdrav.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke