Prikaz jedne poruke
Stara 3.6.2016, 11:00   #1
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom W10 gašenje problem

Pozdrav svima.
Imam laptop DELL inspiron 3542. Predhodno je na njemu bio instaliran W7 i radila je ok. Nekad u februaru sam uradio na njemu clean install W10 i instalirao na njega drajvere sa Dellovog sajta koji su W10 ready i sve je radilo ok.
Nakon nekog od apdejtova W10 pojavio se problem da kad kliknem na shutdown dugme, tj. kad hoću da ugasim laptop, on se ne ugasi već ode na neki sleep režim (ili šta li već). Laptop izgleda ugašen, ne vrti kulere, ali i dalje je aktivan. Morao sam da ga gasim tako što bi držao dugme izvesno vreme pritisnuto, mada ni to nije uvek pomagalo pa je vađenje baterije bila jedina solucija. Veliki problem je bio to što kad ode na taj sleep, hlađenje ne radi pa mi se dešavalo da se laptop pregreje.
To je tako trajalo sve dok jednom nisam zaboravio da izvadim bateriju, stavio sam ga u torbu, u torbi bio dva dana, pregrejao se, istopili se konektori ploča-procesor, pozdravio sam se sa laptopom.
Obzirom da je laptop od firme, uzmem drugi laptop (isti kao predhodni), probam opet W10 - isti problem. Probao sam i još dva manja DELL 3442 ali iste probleme sa gašenjem pokazuju. Svi ovi laptopi koriste iste drajvere sa DELLovog sajta. Tom prilikom dok sam testirao druge laptope, primetio sam da kad stavim čist w10, bez da ga apdejtujem, radi sve normalno. Kada ga apdejtujem - problemi sa gašenjem nastaju.
Moram da dodam da kada apdejtujem W10 mnogo lepše radi računar, ali problemi sa gašenjem nastaju.
Tražio sam na netu, vidim da dosta ljudi se žali na ovaj problem i neki su uspeli na razne načine da ih reše. Probao sam neke od tih rešenja da primenim ali bez uspeha.
Rešenja sa neta koje sam probao su sledeća:

- Turn off fast startup
- Allow computer to sleep when sharing media
- Apdejtovani svi drajveri

Ako neko ima ideju šta bi ovo moglo da bude - slušam.

Unapred zahvalan...
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke