Prikaz jedne poruke
Stara 22.7.2006, 8:40   #1
Cupavi Zeka
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 13
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Problem sa CD rezacem (+savet za DVD rezac)

Pri kupovini CD rezaca pre par godina bio sam primoran da uzmem LG , ne znam koji je model, reze 52x32x52x. Osnovni problem mi je sto mi u jednom kompu radi normalno a u drugom ne. Naime, sada je nakacen kao secondary master na kompu sa Intel 650MHz, na standardni IDE kabl (40pinski) i ima velikih problema da ocita RW diskove kao i diskove sa glatkom gornjom stranom (no name, Verbatim super Azo crystal i slicne) dok kad isti taj rezac stavim u cimerov komp (Sempron 1600+, takodje kao secondary master na 40pinskom kablu) sve radi savrseno.
Zanima me zbog cega se javlja ovakva razlika u radu? Jedino sto meni pada na pamet je losije napajanje u ovom kompu koje ne moze da obezbedi normalan rad..

I usput, da priupitam, koji DVD rezac mi preporucujete za ovu vremesnu konfiguraciju i kako da ga nakacim? Sta da radim ako i on bude lose radio kao ovaj LG CD rezac ali da ocigledno nije problem do njega? (a da menjam komp trenutno para nemam dok mi je DVD citac hitno potreban, a opcija rezanja manje vise)

Pozdrav i unapred hvala.
Cupavi Zeka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke