Prikaz jedne poruke
Stara 2.3.2006, 22:46   #1
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Neki problemi sa nod32

Imao sam kaspersky 5.0388 a onda zbog silnog hvaljenja NOD32 obrisao sam Kasp. i snimio sam nod32 2.50.25 uradio sam update baze i hteo da uradim potpuni scan sistema in-depth analysis on je poceo da skenira i u jednom trenutku se ukocio i 5 minuta nije radio nista (tako sam ja mislio) jer hard disk nije radio, ali kada sam pogledao task manager video sam da je procesor bio zauzet 100% i to je trajalo nekih 15 minuta a onda izneviran ugasio sam duboko skeniranje i ukljucio normalno sk. particija c i d.U toku ovog skeniranja pojavile su mi se neke poruke da su neki fajlovi zakljucani npr. C:\pagefile.sys-error opening
c:\document and settings\draga\ntuser.dat.log-error opening(file locked)
..... i tome slicno (bilo ih je dosta).Tada sam iskljucio skeniranje i prebacio se u safe mode jer sam mislio da cese ti fajlovi otkljucati ali to se nije desilo.Interesuje me kako da skeniram te zakljucane fajlove (mozda se tu krije neki virus) i zasto nisam mogao da uradim duboko skeniranje (in-depth analysis)
tj. zasto taj proces posle odredjenog vremena blokira (cpu uses 100% i to traje dugo najmanje 15 minuta jer sam toliko cekao) . Mnogi na forumu ubedjeno tvrdei da je nod 32 brzi od kapserskog ali moji prvi utisci nisu bas takvi i to pre svega kada se sistem podize ili kada koristim neki office program.
I na kraju gde nod32 smesta bazu sa definicijama kao sto postoji kod Kasp. da li je to updfiles ili da ja mogu tu bazu da prenesem u tom obliku kod druga da ne bi on skidao sa interneta.
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke