Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2018, 11:39   #39
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Ne prosipam mudrolije, ali se ne usuđujem da poput tebe i još nekih (i većine "komentatora" na news portalima) sve što se ne uklapa u moj pogled na svet proglasim za glupost ili bolest, pa čak i naučna istraživanja ili opšteprihvaćene naučne teorije. Fasciniran sam "mudrošću" ljudi koji, nakon što su pročitali neku vest u kojoj su prvi put i saznali za neko istraživanje u dve sekunde dođu do genijalnog zaključka i ospore nečiji desetogodišnji rad. Fasciniram sam ljudima koji ne umeju da reše zadatak iz fizike za 6. razred, ali samouvereno objašnjavaju gde je greška u detektovanju gravitacionih talasa. Možda neko istraživanje zaista nije kvalitetno odrađeno i rezultati nisu validni, možda je neka hipoteza pogrešna, ali kako polupismena budaletina ili čak i vrlo pismeni pravnik ili istoričar može tek tako, u sekundi, da uvidi greške nekog eksperimenta iz oblasti o kojoj nema pojma.

I opet spinuješ, menjaš teze. Da li zaglupljene mase "usrećuju" naučnici ili populistički demagozi koji su i sami najčešće u sukobu i sa naukom i sa logikom, pa i sa zdravim razumom na koji se često pozivaju? Stvarno ne razumem čemu to stalno izvrtanje činjenica, poricanje stvarnosti. Da smo kandidati u nekoj predizbornoj kampanji, pa da čovek razume, ovako mi stvarno nisi jasan.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (11.8.2018)