Prikaz jedne poruke
Stara 6.2.2011, 10:48   #303
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Ranije je Comodo svaki čas obaveštavao o nekim promenama. Prilikom instaliranja nekog programa Comodo je i po 4-5 puta znao da me pita da li dozvoljavam određenu aktivnost (npr. menjanje registrija, kreiranje foldera i fajlova itd.).
Za to što tebi ništa ne iskače postoje dva moguća objašnjenja (kojih mogu da se setim). Prvo, da si prilikom instalacije Comoda izabrao samo funkciju firewalla i da ne nadgleda druge procese. Drugo, da se svi programi koje si posle instalirao nalaze na Comodovoj trusted vendors listi. Baš to je uzrok mnogih žalbi nezadovoljnih korisnika na njihovom zvaničnom korisniku - ne postoji mogućnost da izabereš da li ćeš da koristiš opciju 'trusted vendors' (proizvođači u čiji se softver ne sumnja, tj. Comodo te ne pita za dozvole kod njihovih procesa). To više nije opcija nego obavezni deo programa. Ujedno je to i najveći razlog zašto sam batalio Comodo. Ogroman je broj nepoznatih proizvođača na listi 'trusted vendorsa'. I ne možeš da je isključiš. Tako sam se ja čudio zašto me Comodo nije pitao za igru NFS:HP da li sme na net, nisam čak ni kasnije mogao da je blokiram jer je nema na listi progama za koje odrđuješ opcije pristupa. Kasnije sam pronašao da je sve zbog te nove zbrke sa 'trusted vendors'.
Interesantno je što si ti prešao sa Online Armora na Comodo, a ja sam uradio baš suprotno, prelaz sa Comoda na OA, bar trenutno. Inače, na kratko sam probao i Privatefirewall i iako mi izgleda moćno i sa mnogo opcija za podešavanje, ipak mi se nekako nije dopao. Hteo sam da probam i PC Tools Firewall Plus 7 ali nije hteo da se instalira. Odmah po pokretanju instalacije je javljao neku 'out of range' grešku. Za sada ostajem na OA.
odlicno obiljasnjenje zahvaljujem. inaci pri instalaciji comoda sam odabrao onu zadnju opciju za maximal secuirty ... nisam samo cekirao da mi bude firewall .. sto se tice te trused vednos list ja znam da to oni oce ljudima da olaksaju process instalacije da ne mora covek da klikne "allow"1000 puta takom instalacije..mada ja to licno ne volim jeste da te upitkuje 1000 puta tokom instalacije ali bar tako znas sta se desava na sistemu sta se menja u reg itd.....OA je u tome odlican i nemam nemeru da ga menjam .probao sam i ja private firewall odlican mali FW ne moze da se oseti na sistemu ja ga imam na mom starom laptopu instaliran sa avastom i tadi kao sat.
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke