tema: Opera
Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2006, 12:59   #1
pejch
Novi član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Opera

Citajuci ovaj forum i trazeci potrebne informacije uspesno sam instalirao Linux mandrake 10.1 jer samo sam taj imao.Instalirao sam modem,graficku i nisam imao nikakav problem.Problem mi predstavlja instaliranje novog softwera.Skinu sam sa neta operu 8.52 za linux jer pod XP-om samu nju koristim.Medjutim problem odradim instalicuju preko konzole sve prodje kako treba ali nema ikone, ostavio mi je u mojim dokumentima folder sa njom i neznam kako dalje.u njemom folderu je folder bin i odatle sam naso malu fajl opera i work ,fajl opera sam prevukao na destop i pomocu njega ga otvaram ali vidim da to nije to.Primetio sam da se linux drugacije ponasa u GNOME i KDE okruzenju.Probao sam instalaciju i u jednom i u drugom okruzenju ali ista situacija.Napominjem da sam na Linux sistemu par dana da mi nije strano lupanje po konzoli i uvek me podseca na stara dobra vremena.U XP-u se snalazim odlicno i racunar posedujem odavno i prosao sam sve operativne sisteme Windowsa(95,98,2000,XP) ali u Linuxu sam relativno nov.
pejch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke