tema: LCD tv?
Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2018, 18:36   #291
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Hajde opet da zamolim kolege za malo konsultacija.

Prošle zime kupio sam LG 43UJ670v, veoma dobar televizor ali brzo sam se i sam uverio da nije "filmski". Zbog IPS, naravno, ali i zbog nedovoljne veličine. Slab kontrast mi ne dozvoljava da baš uživam u filmovima, serijama i mračnijim igrama (dok npr. 4K YT snimci izgledaju stvarno fantastično, a i regularan TV program sasvim solidno).
Nije bila promašena kupovina, upravo sam ga prekomandovao u dnevnu sobu (gde se i obeduje), a koja je velika, ima dva kauča na različitim krajevima prostorije, pa se i TV gleda iz više uglova, i to običan program, najviše preko dana. Tu mi sasvim odgovara IPS (a i moji roditelji su srećni jer sam im gratis prosledio stari LG od 32", svakako bolji nego Fox CRT uz koji su se zlopatili).

Ali sad se opet polako prikupile neke pare (teškom alhemijom) pa bih da popunim novonastalu prazninu u svojoj spavaćoj/filmskoj/gejmerskoj sobi.
Ovog puta definitivno uzimam neki VA televizor, veličine 49-50" (a možda i veći, više u nastavku).
Budžet (trenutni) je oko 60 hiljada. Planiram da ovog puta kupim u prodavnici (za razliku od ranijih kupovina sa oglasa). Pozajmica ili kredit sada nisu opcija.



Tl,dr - hoću VA televizor od 50" za oko 60.000 rsd. Gledaće se uglavnom filmovi/serije i igraće se PS4 igre. Daljina gledanja 2,5 - 3 m.



Čini mi se da logičan izbor jesu Samsung UE50MU6172 ili Hisense H50A6500, ali imam par pitanja:

1) Koji od ova dva i ukratko - zašto?
2) Ima li nekog trećeg koji mi promiče, u okviru navedenih parametara?
3) Rekoh da razmišljam i o većem. Tu je Hisense H55A6100, ali se bojim da ipak ne preteram sa veličinom, a i taj model mi izgleda prilično "spartanski". Konkretno, čini mi se da nema dovoljno opcija za podešavanje, npr. nema ni game mod.
4) (Malo verovatna opcija) Šta kažete za Hisense U7A od 55"? Jeste sad oko 90 hiljada, ali očekujem da na nekim akcijama bude oko 80, pa bih (možda) čekao takve popuste, a i sakupljao dodatni novac. Vredi li dodatnih para i podužeg čekanja?

To je to, unapred zahvalan na svim predlozima.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke