Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2008, 17:43   #20
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li je potrebno imati FIREWALL na racunaru??

Razlicita su misljenja, iskustva... uvek ima neko ,,ali"
Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Svaki korisnik bi trebao da ima bar neku osnovnu predstavu čemu služi softver koji koristi a to posebno važi za firewall. Nijedna programska heuristika ne može da zameni živog čoveka opremljenog nekom minimalno prihavtljivom inteligencijom.
Jeste da bi trebao da ima neku osnovu, ali posle 1000 puta objasnjenog postupka, objasnjenja, i za neke mnogo jednostavnije stvari, dodjes do zakljucka da ogromna vecina korisnika samo klima glavom dok mu objasnjavas kako nesto radi, i sta seme, a sta ne sme, i ceka da mu instaliras CS 1.6, iako si se ti mlatio ceo dan da mu sredis\instaliras Win i ocistis komp od virusa i ostalog.

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ljudi imaju običaj da instaliraju gomilu piratskog softvera na svojim računarima uz koje dolazi razni crack, patch, i štatijasveneznam tweakeri koji u skoro 90% slučajeva u sebi već sadrže virus! U toj situaciji neretko se dešava da ni mehanizmi odbrane AV-a ne mogu pravilno da odreaguju na takav vid pokretanja i računar je automatski zaražen. Doduše, u poslednje vreme i AV softver je postao porpilično pametniji pa su takvi slučajevi sve ređi i ređi.
I to je tacno, ali, bez obzira da li ti isti ljudi imali FW ili ne, opet ce kliknuti (skoro svi) na Da samo da bi sredili novu igru ili neki program.

Do sada mi je najuspesnije resenje, kod ljudi kojima sredjujem komp, bilo instalacija samo AV-a (najcesce Avast ili Nod32), koji podesim tako da automatski cisti, brise, blokira sve vrste napada ili malicioznog softvera. Podesim da se automatski apdejtuje i striktno nalozim svakome da ga nikako i nikad ne iskljucuje. Pored toga, u poslednje vreme, ubacujem i Malwarebytes, jer mi se pokazao kao najbolji anti-maliciozni program (za sve vrste zaraza, ne samo spyware, kako mnogi misle), za svaki slucaj (Sto rece Voja: ,,Razumna doza paranoje").
Svi koji su se pridrzavali ovoga me vise nisu zvali zbog virusa ili slicnog, a ni ja nisam imao nikada nekakve probleme s tim.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke