Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2008, 2:24   #18
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li je potrebno imati FIREWALL na racunaru??

@holodoc
Znam da napade uglavnom vrsi za to namenjen softver, zato sam i stavio navodnike.
LM, lep primer si dao: "Upozorenje aplikacija sa te i te adrese pokušava da se zakači na port XXX. Da li želite da dopustite takav saobraćaj"... Da li stvarno mislis da jedan obican korisnik (u sta spada ogromna vecina) zna sta je to port i kome treba da da nekakvu dozvolu za tamo nesto,nekog??? Nesto mislim da ce vecina kliknuti uvek na Da, a oni malo paranoicni, gotovo uvek, na Ne.
Moj problem sa FW-om je bio malo drugacije prirode, ali se slazem da vecina ne bi umela da ga podesi, pa ni da im nacrtas kako.

Sto se tice malicioznog softvera, on i ne bi bio tu da postoji neki solidan i svez AV program. A komp pun virusa zato sto mu je neko tamo rekao da je samo AV dovoljan... @Monk Psycho: i ja imam malo iskustva sa tim, i ovaj problem nikada nije imao veze sa FW-om. Uvek je u pitanju bio ili nikad apdejtovan NOD32 v2.5 ili los krek, pa je isteko trial, ili je samo isteko trial, i tamo nesto pise, ali ne znam sta, a i vrlo cesto se sete da su ,,slucajno" iskljucili AV pa zaboravili da ga upale ponovo pa sad prijavljuje neke viruse.

Pored dobrog i svezeg AV-a i, po mojoj preporuci (iskustvo sa tudjih racunara, ne sa mog), Malwarebytes-a, i, sto me Voja podseti, zakrpljenog Wina, obicnom korisniku nije neophodna dodatna zastita. Ne moram da napominjem da je u Srbiji vecina ljudi na ADSL-u, dinamicka. Ne kazem da ne treba niko da koristi FW, vec da ne treba preterivati u tome kome je sve potreban.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke