Prikaz jedne poruke
Stara 14.10.2020, 1:13   #146
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko graficke

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke

I na kraju, on topic: furmark nije nikakav stress test izuzev testiranja rashladnog sistema. Metod koji trenutno koristim a pokazao se prilicno pouzdano je Unigine heaven, pa ako to prodje onda Superposition (game mode pa cinematic, da bi vrteo dok ga ne iskljucim ili ne pukne ako nesto nije kako treba). I da, za superposition nije lose da nasviras podesavanja tako da zauzmes gotovu svu VRAM memoriju, da bi i nju testirao.
Za drugi program nisam upucen, ali Heaven je sve, samo ne real world stress test (mozda je bio pre 7-8 godina). Klokove koje tamo mogu da postignem a da nemam ni artifakte su daleko od realnih.

Meni licno se najpouzdanijim pokazao SOTTR bench sa RTX ON. Ako je to proslo 10-11 puta bez artifakta/ctd-a, skoro sam siguran da nijedna druga igra nece pokazati nestabilnost. Tj. lazem - morao sam da ugasim OC kompletno na release verziji Modern Warfare-a iz 2019., ali je u medjuvremeno igra patchovana, a nijedna druga nije pokazala problem (Witcher 3, RDR2, Control, R6 Siege, SOTTR, itd).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke